«Olympus Cup»: Πρωτιές για Ρωσία και Κλειτομάχο

Η Ρωσία στους έφηβους και ο Κλειτομάχος στους παίδες, πρώτευσαν στο διεθνές τουρνουά «Olympus Cup» που διεξήχθη στο Λιτόχωρο. Η ομάδα της Ρωσίας, με δύο χρυσά μετάλλια και ισάριθμα χάλκινα συγκέντρωσε 12 βαθμούς, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την ομάδα της Κύπρου και στην τρίτη τον Φίλιππο Αμυνταίου. Στην κατηγορία των παίδων, ο Κλειτομάχος είχε έξι μετάλλια (2-1-3) και με 16 βαθμούς βρέθηκε στην πρώτη θέση. Ακολούθησε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης με 11 βαθμούς και ο ΕΟΣ Αχαρνών με 9 βαθμούς.

 

Οι τρεις πρώτοι ανά κατηγορία:

ΕΦΗΒΩΝ

-50 κιλά

1. Αρτέμ Τιούλκιν (Ρωσία)

2. Νίκος Αρτζαβίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Γιώργος Αζωίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)

3. Μάριος Σαρπετσάς (Κύπρος)

-55 κιλά

1. Μιχάλης Λιλικίν (Sakura Κατερίνης)

2. Γιώργος Κυπριανού (Κύπρος)

3. Ηλίας Ασλανίδης (Sakura Κατερίνης)

3. Βαλερί Σουβάλοφ (Ρωσία)

-60 κιλά

1. Σωτήρης Χαραλάμπους (Κύπρος)

2. Γρηγόρης Σιδηρόπουλος (Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού)

3. Κονσταντίν Ρασπόποφ (Ρωσία)

3. Κοσμάς Σετσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

-66 κιλά

1. Παντελής Παντελή (Κύπρος)

2. Γιώργος Σαρπετσάς (Κύπρος)

3. Αλέξανδρος Ανδρούτσος (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Κώστας Ατματσίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

-73 κιλά

1. Λάζαρος Μελίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Νίκος Παπαντωνίου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Γιώργος Αρλέτος (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Σοφοκλής Θεοδούλου (Κύπρος)

-81 κιλά

1. Πάβελ Ντράτσεφ (Ρωσία)

2. Ευάγγελος Ιωάννου (Νικηφόρος Ανατολής)

+90 κιλά

1. Ευριπίδης Παπάζογλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Χαράλαμπος Ζιτιρίδης (Κλειτομάχος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ρωσία 12, Κύπρος 10, Φίλιππος Αμυνταίου 9, ΣΑΠΚ Νεάπολης 8.

 

ΠΑΙΔΩΝ

-34 κιλά

1. Βλάντιμιρ Μαριασίν (Ρωσία)

2. Αριστοτέλης Σαχμπάλοφ (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Γιάννης Μοσχοβής (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Παναγιώτης Τσελίδης (Κλειτομάχος)

-38 κιλά

1. Μιχάλης Καλανίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Γιάννος Χριστοδούλου (Κύπρος)

3. Αλέξανδρος Ελίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Πέτρος Παρθένης (ΑΕ Πετρούπολης)

-42 κιλά

1. Φειδίας Κόναρης (Κύπρος)

2. Γεράσιμος Μαράτος (ΧΑΝΘ)

3. Γρηγόρης Φυσικόπουλος (Μύτικας Λιτοχώρου)

3. Κωνσταντίνος Ζάραγκας (Νικηφόρος Ανατολής)

-46 κιλά

1. Γιώργος Αζοίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)

2. Βίκτωρας Ατματσίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Λάζαρος Τσαβκόπουλος (Πολυνίκης Πτολεμαίδας)

3. Μάρτιν Ίλιεβ Βλάχλιεφ (Βουλγαρία)

-50 κιλά

1. Κωνσταντίνος Λυμπερόπουλος (ΓΑΣ Καλυβίων)

2. Χρήστος Μαυρίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)

3. Λεωνίδας Αζόφ (Τζούντο Χαλκιδικής)

3. Θανάσης Καδίκας (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

-55 κιλά

1. Χαράλαμπος Ηλιάδης (Κλειτομάχος)

2. Κωνσταντίνος Κομορτσής (Ερμής Λεπτοκαρυάς)

3. Παντελής Αζωίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)

3. Ανδρέας Ιακώβου (Κύπρος)

-60 κιλά

1. Θεόδωρος Παλατσίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Γενάντι Καραίς (Sakura Κατερίνης)

3. Παναγιώτης Σιαχούλης (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Φίλιππος Τσαρούχας (Ερμής Λεπτοκαρυάς)

-66 κιλά

1. Κωνσταντίνος Ατανάσοφ (Άρης Θεσσαλονίκης)

2. Αλέξανδρος Πασαδάκης (Ηρακλής Θεσσαλονίκης)

3. Μίλτσο Γκογκόφ (Βουλγαρία)

3. Βασίλης Τσουφής (ΑΕ Πετρούπολης)

-73 κιλά

1. Χρήστος Σιδερίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Ιωάννης Τσομπάνης (Κλειτομάχος)

3. Άνθιμος Τσογκίδης (Κλειτομάχος)

+73 κιλά

1. Χρήστος Θεοδοσιάδης (Κλειτομάχος)

2. Γιώργος Τσιαργκάλης (Μύτικας Λιτοχώρου)

3. Οδυσσέας Πείδης (Κλειτομάχος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κλειτομάχος 16, ΣΑΠΚ Νεάποληςς 11, ΕΟΣ Αχαρνών 9, Κύπρος 9, Άρης Θεσσαλονίκης 8.

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux