H ελληνική ομάδα για το Ευρωπαϊκό Κύπελλο «6o Κύπελλο Ηλιάδης»

Ανακοινώθηκε από την ΕΟ Τζούντο, η λίστα των αθλητών και αθλητριών που θα συμμετάσχουν  στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο U21 με την επωνυμία «6ο Κύπελλο Ηλιάδης» που θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 5-6 Απριλίου στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρο της Θεσσαλονίκης.

Στο Ευρωπαικό Κύπελλο, το οποίο σημειωτέον συμπεριλαμβάνεται στο επίσημο καλαντάρι της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Τζούντο (EJU), από ελληνικής πλευράς είναι προγραμματισμένο να λάβουν μέρος 56 αθλητές και 33 αθλήτριες.

Διευκρινίζεται:
– Η μεταφορά προς και από την Θεσσαλονίκη είναι δωρεάν και θα γίνει από την ΕΟ Τζούντο
– Διαμονή και διατροφή (πρωϊνό, μεσημεριανό, βραδυνό) είναι 25-30 ευρώ ανά άτομο.
– Οι αθλητές που βρίσκονται στην λίστα πρέπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να διαθέτουν backnumber καθώς και judogi που να πληρούν τις προδιαγραφές της IJF.
– Η παρουσία στο προπονητικό καμπ που θα ακολουθήσει στην Καλλικράτεια είναι προαιρετική

Επίσης, γίνεται γνωστό ότι όποιοι αθλητές και αθλήτριες θα ήθελαν να αγωνιστούν στο 6ο Κύπελλο Ηλιάδης (και να λάβουν μέρος στο προπονητικό καμπ) και ΔΕΝ βρίσκονται στη σχετική λίστα, θα πρέπει να επικοινωνήσουν με την γραμματεία της ΕΟ Τζούντο.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες είναι οι εξής:
ΑΓΟΡΙΑ
-55 κιλά
1.Γιώργος Κοροζίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2.Ιωάννης Ζουρνατζίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
3.Ιωάννης Αγκτζίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
4.Νίκος Ουμουντουμίδης (Φιλαθλητικός Σύλλογος)
5.Ηλίας Μπαλτζίδης (Βικτώρια ΑΟ)
6.Νικόλαος Τσούλφας (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
7.Βλαδίμηρος Βασιλειάδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
8.Ματθαίος Κιαντικίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
9.Αθανάσιος Φουλίδης Πόντος Αμπελοκήπων)
10.Ιωάννης Μακαρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
11. Γεωργιάδης Βλαδίμηρ (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
-60 κιλά
11. Σέργιος Εμινίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)
12. Ελευθέριος Παναγιώτου (Άρης Θεσσαλονίκης)
 13.Δημήτριος Καρυπίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
14.Αλέξιος Τσαρμαντίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
15.Γεώργιος Μαρκαριάν (Φίλιππος Αμυνταίου)
16.Χαράλαμπος Φουλίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
17.Κωνσταντίνος Αγγελίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
18. Αυγερινός Νικόλαο (Βικτώρια ΑΟ)
19. Γανιάρης Ευάγγελος (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
-66 κιλά 
18.Ρούντολφ Κουρτίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
19.Πέτρος Παρθένης (ΑΕ Πετρούπολης)
20.Γιώργος Σπυριδονίδης (Κλειτόμαχος)
21.Νίκος Καραγιάννης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
22.Σωκράτης Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)
23.Παναγιώτης Γρηγοριάδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
24.Νικόλαος Θεοδωρόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)
25. Σαμουργκανίδης Ν (Φίλιππος Αμυνταίου)
26. Αιβαλιώτης Βασίλ  (Άθλος Μελισσίων)
27. Ορφανίδης Χρήστο ((Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
-73 κιλά
28.Μιρμάν Ηλιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
29.Γεράσιμος Μαράτος (ΧΑΝΘ)
30.Ηλίας Παπαδόπουλος (Sakura AO)
28.Γεώργιος Ρούγκας (ΑΟ Ιλίου)
29.Βασίλειος Μπαλαμπανασβίλι (Φίλιππος Αμυνταίου)
30. Πεχλιβανίδης Ιάκω (Βικτώρια ΑΟ)
 31.Βασίλειος Σιρανίδης (Μαχητής Βύρωνα)
32.Οδυσσέας Τσιμπικάκης (Άρης Θεσσαλονίκης)
-81 κιλά
33.Κωνσταντίνος Σαρίδης (Βικτώρια ΑΟ)
34.Ανδρέας Φλάκας (Πανελλήνιος ΓΣ)
35.Σολομών Αλμαζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
36.Αβραάμ Μπουρντούλη (Πόντος Αμπελοκήπων)
37.Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
38.Ευστάθιος Καρυοφιλλίδης (Βικτώρια ΑΟ)
39.Χαράλαμπος Χαλκίδης (Sakura ΑΟ Κατερίνης)
-90 κιλά
40. Χασιρίδης Βλαδίμη
41.Νικόλαος Πεζιρκιανίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
42.Γιάννης Νικολόπουλος (Πολυδάμας ΑΣ)
43.Σπύρος Γαλάνης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
44.Γεώργιος Λιούρτας (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
45.Γιώργος Μυρίλλας (ΓΣ Ηλιούπολης)
46.Γκία Ζαράντια (Φιλαθλητικός Σύλλογος)
47.Χρήστος Καλυκάς (ΑΣ Τζούντο Ηλείας)
48.Ιωάννης Παναγιωτόπουλος (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)
-100 κιλά
50.Θεοφύλακτος Αγγελίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
51.Τζιβάν Κελισιάν (Μιθριδάτης ΑΣ)
52.Γιώργος Μαλλιαρόπουλος (Άρης Θεσσαλονίκης)
53.Ηλίας Παυλής (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)
54.Κουκαρας Νικολαος (Α.Ο. Νοτιάς Πιερίας)
55. Χαστάς Θάνος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)  
56. Χατζίδης Χαράλαμπο ((ΣΑΠΚ Νεάπολης)
57. Κοροζίδης Γιώργος (ΑΟ Βικτώρια)
 +100 κιλά
54.Δημήτριος Τεβρεντσίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
55.Βασίλειος Ζιγκιρίδης (Κλειτόμαχος)
56. Δημήτριος Τσουμήτας (Φίλιππος Αμυνταίου)
 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
-44 κιλά
1.Αθανασία Ζαριώπη (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη
2.Σαββίνα Δρη (ΑΣ Νέων Καλύμνου)
3.Θεοδώρα Πιπή (Φλόγα Ρόδου)
-48 κιλά
4.Δανάη Εξηνταβελώνη (Πανιώνιος ΓΣ)
5.Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)
6.Εύα Θεοδώρου (ΑΕ Πετρούπολης)
7.Κατσαντωνη Ελευθερία (Όμιλος φίλων Μαγνησίας)
-52 κιλά
7.Λιάνα Παπαστάμου (Πανιώνιος ΓΣ)
8.Ελένη Ραγκούση (ΑΕ Πετρούπολης)
9.Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
10.Γεωργία Μουρλά (Εύαθλος ΑΣ)
11.Αριστέα Δασκαλάκη (Ολύμπιος ΓΣ Πετρούπολης)
12.Βασιλική Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)
13. Καλιγαρίδη Ελένη (ΕΟΣ Αχαρνών)
14. Τζινιόλη Αποστολία (Ολύμπιος ΓΣ)
-57 κιλά
13.Καρίνα Ιορδανίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
14.Σταματία Καραγιάννη (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
15. Ιγγλέση Βασιλική (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)
15.Ελένη Γαρυφαλλίδη (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
16.Κωνσταντίνα Αθανασούλα (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
17.Άννα Τασάκου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
18. Τσατραφύλλη Αλεξάνδρα (ΓΣ Ηλιούπολης)
-63 κιλά
19.Τελτσιδου Ελισαβετ (ΕΟΣ Αχαρνών)
18.Νικολέτα Σαρβανίδου (Άρης Θεσσαλονίκης)
19.Μαρίνα Δουμάνη (Φλόγα Ρόδου)
20.Μενεξένια Καδίκα (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
21.Μίνα-Αγνέτα Ρίκεν (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
22.Βασιλική Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)
23.Μαρία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)
24. Αξιοτίδου Νικολέτα (Ζυγός Ρόδου)
-70 κιλά
24.Κατερίνα Καλπακίδου (Άρης Θεσσαλονίκης)
25.Ελένη Μαυροπούλου (Αλέξανδρος Κατερίνης)
26.Σιμέλα Κυριμλίδου (Μιρμάνης Ξάνθης)
 -78 κιλά
27.Αντιγόνη Αλειφέρη (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)
28. Φωτεινή Βαμμένου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
29.Γεωργία Γόμπου (Φλόγα Ρόδου)
30.Τραγοπούλου Ισμινη (Α.Ο.Ραφηνας)
+78 κιλά
30. Παρασκευή Εδιρνέλη (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
32. Χρυσάνθη Παλαμούτση (ΑΟΝ Αργυρούπολης
32. Ιωάννα Σαββάκη (Φίλιππος Αμυνταίου)
33. Αφροδίτη Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux