Φίλιππος Αμυνταίου και ΣΑΠΚ Νεάπολης πρώτευσαν στο Π/Κ Α`

Ο Φίλιππος Αμυνταίου στα αγόρια και ο ΣΑΠΚ Νεάπολης στα κορίτσια, πρώτευσαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα παίδων και κορασίδων Α` που φιλοξενήθηκε στο Ολυμπιακό κλειστό γυμναστήριο των Άνω Λιοσίων. Οι δύο σύλλογοι, που στις αρχές του μήνα πρώτευσαν και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών/γυναικών στα Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής, συγκέντρωσαν από τρία χρυσά μετάλλια και για ακόμη μια διοργάνωση έκλεψαν την παράσταση.

 

Τη δεύτερη θέση στα αγόρια πήρε ο Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων με ένα χρυσό και δύο ασημένια, ενώ στα κορίτσια πίσω από τον ΣΑΠΚ Νεάπολης βρέθηκε ο ΑΟ Ιλίου με δύο χρυσά μετάλλια.

 

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία (τα αποτελέσματα σε .pdf):

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α`

-44 κιλά

1. Κατερίνα Σπυριδοπούλου (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Ελευθερία Κατσαντώνη (Ομιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

3. Κωνσταντίνα Πλουμπή (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)

-48 κιλά

1. Βερόνικα Καλαμπόκα (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

3. Άλκηστης Γαβριηλίδου (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)

3. Άννα Γουλά (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

-52 κιλά

1. Μενεξένια Καδίκα (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Έλλη Πρεμέτη (ΓΑΣ Καλυβίων)

3. Ηλιάνα Μουρλά (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Μαρία Παχούμα (Sakura Κατερίνης)

-57 κιλά

1. Ηλιάνα Ρίζου (ΑΟ Ιλίου)

2. Ισμήνη Ανδριανού (Εύαθλος)

3. Θεοδώρα Μεταλληνού (ΧΑΝΘ)

-63 κιλά

1. Μαρία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)

2. Μαρία Κατσιάμπα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Νικολέτα Αξιοτίδου (Ζυγός Ρόδου)

3. Αφροδίτη Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)

-69 κιλά

1. Πανωραία Αυγερινάκη (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Αντιγόνη Αλειφέρη (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)

+69 κιλά

1. Φωτεινή Βαμμένου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Παρασκευή Κοτσικώνα (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)

3. Ιωάννα Σαββάκη (Φίλιππος Αμυνταίου)

 

ΠΑΙΔΕΣ Α`

-42 κιλά

1. Ελευθέριος Παναγιώτου (Άρης Θεσσαλονίκης)

2. Στέφανος Ιωαννίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Ναπολέων Παπαϊωάννου (Ήφαιστος Τρίπολης)

-46 κιλά

1. Νίκος Ιβανίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Χρήστος Γουλάς (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

3. Σέργιος Εμινίδης (Αρης Θεσσαλονίκης)

3. Ιωάννης Πολνταντζίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

-50 κιλά

1. Αλέξανδρος Φουλίδης (Πόντος Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης)

2. Φώτιος Κυζιρίδης (Sakura Κατερίνης)

3. Ευάγγελος Γανιάρης (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

3. Θεόδωρος Σαράχος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

-55 κιλά

1. Αναστάσιος Κεσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Χρήστος Πλουμπής (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)

3. Φίλιππος Δημητρέλης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Εμμανουήλ Παπαδάκης (ΑΟ Ιλίου)

-60 κιλά

1. Μιρμάνης Ηλιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Χρήστος Λιάτσος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Μάρτιν Μουστακαλής (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

3. Γιώργος Σοφιανίδης (Sakura Κατερίνης)

-66 κιλά

1. Ρούντολφ Κουρτίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Γιώργος Νικηφορίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)

3. Κωνσταντίνος Μωϋσιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Ιάκωβος Πεχλιβανίδης (Βικτώρια Θεσσαλονίκης)

-73 κιλά

.1. Άγγελος Αγγελής (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

3. Γιώργο Μπουντουρλής (Πόντος Αμπελοκήπων)

3. Δημήτρης Ξανθάκης (ΑΟ Ιλίου)

+73 κιλά

1. Γιώργος Παπαδόπουλος (Ερμής Λεπτοκαρυάς)

2. Γιώργος Μύριλλας (ΓΣ Ηλιούπολης)

3. Παύλος Κουγιουμτζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Χαράλαμπος Χαλκίδης (Sakura Κατερίνης)

 

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΕΟΤ

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux