Το Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο Νέων Ανδρών-Γυναικών

Στο κλειστό γυμναστήριο του Βέλου Κορινθίας θα φιλοξενηθεί το Σαββατοκύριακο (17-18 Μαρτίου) το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τζούντο Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών. Στη διοργάνωση θα λάβουν μέρος περισσότεροι από 250 αθλητές και αθλήτριες, με τον Φίλιππο Αμυνταίου στους Νέους Άνδρες και τον Προμηθέα Λάρισας στις Νέες Γυναίκες να κατέχουν τους τίτλους από τη διοργάνωση του 2006. Οι αγώνες και τις δύο ημέρες θα αρχίσουν στις 11:00 το πρωί.

 

 

Το πρόγραμμα:

 

Σάββατο 17 Μαρτίου  
ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ: -81, -90, -100, +100 κιλά  
ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: -63, -70, -78, +78 κιλά   

Κυριακή 18 Μαρτίου  
ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ: -60, -66, -73 κιλά  
ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: -48, -52, -57 κιλά

  

 

Τα αποτελέσματα του πανελληνίου πρωταθλήματος 2006 (Μουδανιά):

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ

 

-60 κιλά

 

1. Αλέξανδρος Γκορντέεφ (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Κωνσταντίνος Χουρσουλίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Γκεβόργκ Γιανκανίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
3. Νίκος Μουζενίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

 

-66 κιλά

 

1. Χριστόφορος Ταρασίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)
2. Ταριέλ Ζιντιρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Νίκος Σαββίδης (Βικτώρια ΑΟ)
3. Γιάννης Στεφανίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)

 

-73 κιλά

 

1. Εντουάρτ Γκαζαρίδης (Μέγας Αλέξανδρος Αμυνταίου)
2. Ανδρέας Ντάνκο (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Μιχάλης Μιχαηλίδης (Αργοναύτης Ημαθίας)
3. Γιώργος Σαρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

 

-81 κιλά

 

1. Βασίλης Κβασιλάβα (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Γρηγόρης Βοτίκας (Budo Club ΑΣ)
3. Χρήστος Αντωνίου (ΑΟ Ιλιου)
3. Ελυσσαίος Παντελάτος (Κλειτομάχος)

 

-90 κιλά

 

1. Βάζα Ζιντιρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Νίκος Δρακοντίδης (ΑΟΝΑ)
3. Βλαδίμηρος Θεοφανίδης (Διγενής Ακρίτας Σερρών)
3. Γιώργος Καζαζίδης (ΣΒΑ Λάρισας)

 

-100 κιλά

 

1. Βασίλης Βάγιας (ΑΟΝΑ)
2. Δημήτρης Δήμου (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
3. Χρήστος Σκλαβούνος (ΑΟ Ιλιου)
3. Κωνσταντίνος Χόνδρος (Κλειτομάχος)   

 

+100 κιλά

 

1. Μιχάλης Αλεξιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
2. Σωτήρης Συρμανίτσας (Ηρακλής Θεσσαλονίκης)
3. Χρήστος Κελλετζιάν (Αθλητής ΓΣ)   

 

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

 

-48 κιλά

 

1. Κωνσταντίνα Κλιάρη (Προμηθέας Λάρισας)
2. Ιωάννα Πυροβολισιάνου (Αγών Καλλιθέας)
3. Θεοδώρα Λυτσιούνη (Προμηθέας Λάρισας)

 

-52 κιλά

 

1. Σοφία Τσιαλέμη (Προμηθέας Λάρισας)
2. Κατερίνα Τσιάλου (Πανελλήνιος)
3. Νικολέτα Καλογιάννα (ΣΒΑ Λάρισας)
3. Διονυσία Πυροβολισιάνου (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

 

-57 κιλά

 

1. Χριστίνα Κωστοπούλου (Ολυμπιακή Ελπίδα ΑΣ)
2. Βασιλική Σπυριδοπούλου (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Κατερίνα Μήτση (ΑΟ Ιλίου)
3. Χριστοδούλου Χατζημωϋσή (Φίλιππος Αμυνταίου)

 

-63 κιλά

 

1. Δήμητρα Ανδρούτσου (Νικηφόρος Ανατολής)
2. Σιμέλα Ευκαρπίδη (Μιθριδάτης ΑΣ)
3. Βασιλική Αλεξίου (Πανελλήνιος)
3. Βασιλική Πέτσα (ΑΟΝΑ)

 

-70 κιλά

 

1. Αγγελική Βασιλοπούλου (ΟΤΝΦ)
2. Κωνσταντίνα Μαυρουδέα (Πανελλήνιος)
3. Αναστασία Δροσοπούλου (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)
3. Χριστίνα Κανταρακιά (Φλόγα Ρόδου ΑΠΣ)

 

+78 κιλά

 

1. Άννα Συμενταρίδου (Κλειτομάχος)
2. Κατερίνα Τραχανατζή (Ηρακλής Θεσσαλονίκης)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux