Το Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο Εφήβων-Νεανίδων στο Βέλο

Στο κλειστό γυμναστήριο του Βέλου Κορινθίας θα φιλοξενηθεί το Σαββατοκύριακο (10-11 Μαρτίου) το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων. Στη διοργάνωση θα λάβουν μέρος περισσότεροι από 300 αθλητές και αθλήτριες, με τον Μιρμάνη Ξάνθης στους έφηβους και τον Προμηθέα Λάρισας στις νεάνιδες να κατέχουν τους τίτλους από τη διοργάνωση του 2006. Οι αγώνες και τις δύο ημέρες θα αρχίσουν στις 11:00 το πρωί.

 

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης:

Σάββατο 10 Μαρτίου

ΕΦΗΒΟΙ: -73, -81, -90, +90 κιλά

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: -57, -63, -70, +70 κιλά

Κυριακή 11 Μαρτίου

ΕΦΗΒΟΙ: -50, -55, -60, -66 κιλά

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: -40, -44, -48, -52 κιλά

 

Οι τρεις πρώτοι ανά κατηγορία από τη διοργάνωση του 2006:

ΕΦΗΒΟΙ

-50 κιλά

1. Γιώργος Αϊντινίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

2. Εμμανουήλ Κυπραίος (ΑΟ Ιλιου)

3. Γιάννης Παπαδόπουλος (Μιθριδάτης ΑΣ)

3. Γιάννης Παπαχρηστίδης (ΟΤΝΦ)

-55 κιλά

1. Δημόκριτος Μανουσαρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Νίκος Τσαρμαντίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

3. Πέτρος Κώτσος (ΑΟ Ιλιου)

3. Χαράλαμπος Τομπουλίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

-60 κιλά

1. Γκεβόργκ Γιανκανίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)

2. Δαϋίδ Τσοκούρης (Τζούντο Χαλκιδικής ΑΣ)

3. Νίκος Μουζενίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

3. Μίκης Οσιπίδης (Τζούντο Χαλκιδικής ΑΣ)

-66 κιλά

1. Γιάννης Στεφανίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)

2. Νικόλαος Παπαντωνίου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Γιώργος Αρλέτος (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Σάββας Τσοποζίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

-73 κιλά

1. Ανδρέας Καραμπουρνιώτης (ΟΤΝΦ)

2. Νίκος Αμβροσιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Παναγιώτης Ασλανίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Πέτρος Καζής (Ολύμπιος ΓΣ)

-81 κιλά

1. Γρηγόριος Βότικας (Budo Club ΑΣ)

2. Γεώργιος Λαμπρινίδης (ΑΟΝΑ)

3. Αλέξανδρος Μιχαηλίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)

3. Γκελάκης Παπαδόπουλος (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)

-90 κιλά

1. Βασίλης Βάγιας (ΑΟΝΑ)

2. Δημήτριος Δήμου (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)

3. Δημήτριος Τελίδης (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

+90 κιλά

1. Μιχάλης Αλεξιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)

2. Χρήστος Κελλετζιάν (Αθλητής ΓΣ)

3. Αλέξανδρος Μπαμπίλης (ΑΟΝΑ)

3. Χάρης Σίννης (ΓΣ Ηλιούπολης)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

-44 κιλά

1. Κωνσταντίνα Κλιάρη (Προμηθέας Λάρισας ΑΣ)

2. Σοφία Γιώτση (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Ελένη Καρανίκα (ΣΒΑ Λάρισας)

-48 κιλά

1. Ρεβέκα Καπετανοπούλου (Ήφαιστος Τρίπολης ΑΟ)

2. Ευαγγελίτσα Ευκαρπίδη (Μιθριδάτης ΑΣ)

3. Ευθυμία Ζυγογιάννη (ΑΣ Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)

3. Νίκη Παπαποστόλου (ΑΟ Ιλιου)

-52 κιλά

1. Σοφία Τσιαλέμη (Προμηθέας Λάρισας ΑΣ)

2. Μαρία Σαββίδη (Ολυμπιακή Ελπίδα ΑΣ)

3. Σίσυ Πυροβολισιάνου (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

3. Ειρήνη Σωφρόνη (Αστραπή ΑΟΠ)

-57 κιλά

1. Χριστοδούλη Χαντζημωϋσή (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Μαρία Λιατήρη (ΟΤΝΦ)

3. Χριστίνα Κωστοπούλου (Ολυμπιακή Ελπίδα ΑΣ)

3. Στεφανία Μούτσου (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

-63 κιλά

1. Δήμητρη Ανδρούτσου (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Αργυρώ Καραγιαννάκη (Φλόγα Ρόδου ΑΠΣ)

3. Μαρία Μαρίνη (ΓΑΣ Καλυβίων)

3. Κωνσταντίνα Παπαδοπούλου (Ολυμπιον. Αγ. Ι. Ρέντη)

-70 κιλά

1. Κωνσταντίνα Μαυρουδέα (Πανελλήνιος ΓΣ)

2. Ελένη Λαμπρινίδη (ΑΟΝΑ)

3. Χριστίνα Βυζανιάρη (ΑΟ Ιλιου)

+70 κιλά

1. Σοφία Θεοδοσίου (ΟΤΝΦ)

2. Βασιλική Λυμπεροπούλου (ΓΑΣ Καλυβίων)

3. Άννα Συμενταρίδου (Κλειτομάχος)

 

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux