Πολυδάμας και Ορειβατικός πρώτευσαν στο Π-Κ Β` N. Ελλάδας

Ο Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής στα κορίτσια και ο ΕΟΣ Αχαρνών στα αγόρια, πρώτευσαν στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων Β` Νοτίου Ελλάδας που φιλοξενήθηκε σε αίθουσα του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας. Τα κορίτσια της Αλεξίας Κουρτελέση συγκέντρωσαν συνολικά 6 μετάλλια (2-1-3), αφήνοντας στη δεύτερη θέση τον Νικηφόρο Ανατολής Ιωαννίνων (2-1-1) και στην τρίτη τον Ολύμπιο ΓΣ (1-3-1). Στα αγόρια, ο Ορειβατικός κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο και βρέθηκε στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης, με τον ΑΟΝ Αργυρούπολης (2-0-2) και τον ΑΕ Πετρούπολης (2-0-0) να κατακτούν τις δύο επόμενες θέσεις.

 

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία βάρους:

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Αθανασία Ζαριώπη (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

-33 κιλά

1. Αριστέα Δασκαλάκη (Ολύμπιος ΓΣ)

-36 κιλά

1. Μίνα Ρίκεν (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Ιωάννα Θεοδώρου (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Αθανασία Χριστοπούλου (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)

-39 κιλά

1. Κωνσταντίνα Αθανασούλα (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Ιωάννα Σπέντζου (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

3. Βασιλική Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευή)

-42 κιλά

1. Αικατερίνη Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)

2. Άννα Γουλά (Νικηφόρος Αν. Ιωαννίνων)

3. Μαρία Ξυγγένη (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Παναγιώτα Παύλου (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)

-45 κιλά

1. Αικατερίνη Σπυριδοπούλου (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Καρίνα Ιορδανίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Ελευθερία Παρτάλη (Φλόγα Ρόδου)

3. Έλλη Πρεμέτη (ΓΑΣ Καλυβίων)

-48 κιλά

1. Κωνσταντίνα Δασκάλου (Νικηφόρος Αν. Ιωαννίνων)

2. Ελένη Μπενέτου (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

3. Παναγιώτα Ζαρκαδούλα (ΑΟ Ιλίου)

-52 κιλά

1. Αγγελική Αλεξάκη (ΑΟ Ηρακλείου «Μίνωας»)

2. Λιάνα Παπαστάμου (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Βασιλική Δημαράκη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-57 κιλά

1. Αφροδίτη Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

2. Κυριακή Κόντου (Φλόγα Ρόδου)

3. Νίκη Γόγαλη (Πανελλήνιος ΓΣ)

3. Γεωργία Γόμπου (Φλόγα Ρόδου)

+57 κιλά

1. Αντιγόνη Αλειφέρη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

2. Κωνσταντίνα Θεοδώρου (Ολύμπιος ΓΣ)

 

ΠΑΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Ιωάννης Ζουρνατζίδης (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

2. Σάββας Εκουτσίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Σταμάτης Οικονόμου (ΑΟ Ηρακλείου «Μίνωας»)

3. Ευάγγελος Χρυσομάλλης (Αττικός ΑΟ)

-33 κιλά

1. Θοδωρής Ταξείδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Δημήτριος Μπλέτσας (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Ιωάννης Μακαρίδης (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

3. Γιάννης Τσαμαδιάν (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

-36 κιλά

1. Φώτης Μοσχοβής (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Ναπολέων Παπαϊωάννου (Ήφαιστος Τρίπολης)

3. Γρηγόρης Ντανατσίδης (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

3. Τόλης Φώτης (Νικηφόρος Αν. Ιωαννίνων)

-39 κιλά

1. Γιώργος Ανδρινόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)

2. Αντώνης Σοφικίτης (ΑΟ Ιλίου)

3. Χαράλαμπος Ευθυμιάδης (Νικηφόρος Αν. Ιωαννίνων)

3. Βασίλης Τράκας (Κόροιβος Τρίπολης)

-42 κιλά

1. Θεόδωρος Σαράχος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Κωνσταντίνα Δρόσος (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

3. Πάρης Παπακυριακού (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Στάθης Τσακίρης (ΑΟ Ιλίου)

-45 κιλά

1. Νικόλαος Θεοδωρόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)

2. Γιώργος Τσάμπας (Αστραπή ΑΟ Πετρούπολης)

3. Φάνης Ανδριανού (Εύαθλος ΑΣ)

3. Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

-48 κιλά

1. Ιωάννης Ηλιάδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Τζίνο Τόπι (ΓΣ Ηλιούπολης)

3. Γιώργος Ρούγκας (ΑΟ Ιλίου)

3. Μανώλης Σιμονέτος (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-51 κιλά

1. Γρηγόρης Σύρακας (Ναυτικός Όμιλος Καρύστου)

2. Κυριάκος Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Νικόλαος Κλειδέρης (Αστραπή ΑΟ Πετρούπολης)

3. Μανώλης Παπαδάκης (ΑΟ Ιλίου)

-55 κιλά

1. Νίκος Καραγιάννης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Ιωάννης Τσολάκης (ΑΟ Ηρακλείου «Μίνωας»)

3. Βλαδίμηρος Γκοράικο (Αετός Καυκάσου Ζωγράφου)

3. Παύλος Ντατίδης (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)

-60 κιλά

1. Αλέξανδρος Δημητριάδης (Νικηφόρος Αν. Ιωαννίνων)

2. Απόστολος Κούκης (Σίφνου ΑΣ)

3. Κωνσταντίνος Παππάς (Πανελλήνιος ΓΣ)

3. Στέλιος Σωτηράκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

+60 κιλά

1. Γιάννης Νικολόπουλος (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

2. Ιωάννης Παναγιωτόπουλος (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)

3. Ιωάννης Αφένδρας (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)

3. Δημήτρης Παξιμαδάκης (ΑΟ Ηρακλείου «Μίνωας»)

 

ΣΧΕΤΙΚΟ LINK: Αποτελέσματα-Νικητές-Πίνακες μεταλλίων

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux