Πανιώνιος και ΕΟΣ Αχαρνών πρώτευσαν στο διασυλλογικό Π-Κ Β Ν. Ελλάδας

Ο Πανιώνιος ΓΣ στις κορασίδες Β` και ο ΕΟΣ Αχαρνών στους παίδες Β` κατέκτησαν τους αντίστοιχους τίτλους στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας που ολοκληρώθηκε νωρίτερα σήμερα στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων.

Ο ΕΟΣ Αχαρνών πανηγύρισε την κατάκτηση τριών χρυσών μεταλλίων και ενός ασημένιου στους παίδες Β`. Τα κατέκτησαν οι Θεόδωρος Γκόγκουα (2ος, -36κ.), Βασίλης Μπριόλας (1ος, -45κ.), Ιωάννης Ντζιαρτζίδης (1ος, -48κ.) και Ιωάννης Κοσμίδης (1ος, -60κ.).

Όσον αφορά στον σύλλογο της Νέας Σμύρνης συγκέντρωσε συνολικά τέσσερα μετάλλια στις κορασίδες Β` και συγκεκριμένα δύο χρυσά και δύο χάλκινα με πρωταγωνίστριες τις Ελευθερία Σαρσαρούδη (1η, 39κ.), Παναγιώτα Σαρσαρούδη (3η, -39κ.), Κατερίνα Ασμανή (3η, -57κ.) και Μαρήλια Αλατζά (1η, +57κ.). Ο Πανιώνιος αναδείχθηκε δεύτερος και στους παίδες Β` με συνολικά τρία χρυσά και δύο χάλκινα μετάλλια.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`
-42 κιλά
1. Χριστίνα Βαθιώτου (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)
-45 κιλά
1. Αθανασία Σκιαδαρέση (Αστραπή ΑΟΠ)
2. Πηνελόπη Ζαχαριουδάκη (Ολύμπιος ΓΣ)
3. Αντωνία Μπαλατσούρα (ΝΟ Καρύστου)
-52 κιλά
1. Μυρτώ Σοφικίτη (ΑΟ Ιλίου)
2. Χριστίνα Σταμούλη (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Δέσποινα Παλτατζίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
-57 κιλά
1. Μαρία Μυρίλλα (ΓΣ Ηλιούπολης)
2. Κωνσταντίνα Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Κατερίνα Ασμανή (Πανιώνιος ΓΣ)
+57 κιλά
1. Μαρήλια Αλατζά (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Ελπίδα Γιαννοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Μαρία-Νίκη Βουλπασίν (Πανελλήνιος ΓΣ)
3. Έλλη Νίκα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

ΠΑΙΔΕΣ Β`
-45 κιλά
1. Βασίλης Μπριόλας (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Γιώργος Χαλκίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
3. Παναγιώτης Καστρινέλης (Πανιώνιος ΓΣ)
3. Κυριάκος Οικονομίδης (Ολύμπιος ΓΣ)
-48 κιλά
1. Ιωάννης Ντζιαρτζίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Σπύρος Αγγελής (ΑΟ Ραφήνας)
3. Αθανάσιος Μιχαλάτος (Ερμής ΑΟ)
3. Ξενοφών Παππάς (ΑΣ Βριλλησίων “Τοκάι”
-51 κιλά
1. Λουκιανός Στελλάκης (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Δημήτριος Δημιτρίου (Αττικός ΑΟ)
3. Αντώνης Ρογαλίδης (ΑΣ Νέων Καλύμνου)
3. Δημήτρης Τσακίρης (Πανιώνιος ΓΣ)
-55 κιλά
1. Παναγιώτης Σαρηγεωργίου (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Παντελής Κιοβρέκης (Ολύμπιος ΓΣ)
3. Τσαμπίκος Ροδίτης (Φλόγα Ρόδου)
-60 κιλά
1. Ιωάννης Κοσμίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Κωνσταντίνος Παπαχρήστος (Ολύμπιος ΓΣ)
3. Ηλίας Δάλλας (ΓΣ Ηλιούπολης)
3. Δημήτριος Θηβαίος (Ακαδημία Πολεμικών Τεχνών)
+60 κιλά
1. Χαράλαμπος Σταματάκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
2. Δημήτρης Στρούμπος (Αστραπή ΑΟΠ)
3. Οδυσσέας Βερτζώνης (Πανελλήνιος ΓΣ)
3. Αριστοτέλης Λεωνίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux