Πανελλήνιο Ε-Ν: Πρώτευσαν Ίλιον και Πατρίδα Θεσ.

Ο ΑΟ Ιλίου στις νεάνιδες και η Πατρίδα Θεσσαλονίκης στους έφηβους, πρώτευσαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που φιλοξενήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Αγιάς στη Λάρισα. Ο σύλλογος των δυτικών προαστείων, με δύο χρυσά μετάλλια, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο συγκέντρωσε 14 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τον ΑΟ Βικτώρια (2-0-0) που πήρε τη δεύτερη θέση. Στους έφηβους, ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης με τρία μετάλλια (2 χρυσά, 1 ασημένιο) «έπιασε» τους 13 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τον Φίλιππο Αμυνταίου (1-1-1).

 

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

 

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

-40 κιλά

1. Ελένη Μπαλτζίδου (Βικτώρια)

2. Παναγιώτα Αδάμου (Εύαθλος)

3. Παρασκευή Μπεκιάρη (ΣΒΑ Λάρισας)

-44 κιλά

1. Αντωνία Μαυρίδου (Βικτώρια ΑΟ)

2. Γενοβέφα Χατζημενοίκου (Πανελλήνιος)

3. Μαρίνα Βασιώτη (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Νικολέτα Μελιγκάκη (ΣΒΑ Λάρισας)

-48 κιλά

1. Νικολέτα Κασέρη (Αθλητής ΓΣ)

2. Βανέσα Αγάπιε (ΑΟΝΑ)

3. Αλεξία Σεβαστίδου (Φλόγα Ρόδου)

3. Ελένη Τριανταφύλλου (Φλόγα Ρόδου)

-52 κιλά

1. Ευαγγελίτσα Ευκαρπίδη (Μιθριδάτης)

2. Νίκη Παπαποστόλου (ΑΟ Ιλίου)

3. Σταυρούλα Αρλέτου (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Σοφία Γιώτση (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

-57 κιλά

1. Σοφία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)

2. Κατερίνα Δαλακούρα (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Σοφία Κουτσούκη (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Παρασκευή Ρίζου (ΑΟ Ιλίου)

-63 κιλά

1. Ελένη Στρατή (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Μαρία Μαρίνη (ΓΑΣ Καλυβίων)

3. Στέλλα Παναγιά (Φλόγα Ρόδου)

3. Χαρούλα Συμεωνίδου (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ.)

-70 κιλά

1. Χριστίνα Βυζανιάρη (ΑΟ Ιλίου)

2. Μαριάνθη Νταβέλη (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Ελένη Παπακώστα (Νέμεσις ΓΣ)

3. Μαρία Χατζάκη (Σπάρτακος Ιωαννίνων)

+70 κιλά

1. Βασιλική Λυμπεροπούλου (ΓΑΣ Καλυβίων)

2. Δέσποινα Χατζηπαναγιώτου (Κλειτομάχος)

3. Παρασκευή Εδιρνελή (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

 

ΕΦΗΒΟΙ

-50 κιλά

1. Αλέξανδρος Μπάρμπας (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Ζαχαρίας Τζακίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

3. Βίκτωρας Ατματσίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Νικόλαος Σονίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

-55 κιλά

1. Γιώργος Αζωίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)

2. Νίκος Αρτζανίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Βλαδίμηρος Κοτανίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Γιώργος Α. Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

-60 κιλά

1. Γιώργος Αϊντινίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

2. Αλέξης Ηλιάδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Μιχαήλ Λιλικίν (Sakura Κατερίνης)

3. Γιώργος Κ. Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

-66 κιλά

1. Αλέξιος Ντανατσίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

2. Αλέξανδρος Τσαρούχας (Ερμής Λεπτοκαρυάς)

3. Αθανάσιος Κωνσταντινίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Λεωνίδα Μεταλλίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

-73 κιλά

1. Παύλος Γκαρακλώβ (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Βασίλης Παυλόπουλος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Γιώργος Σοφρώνης (ΓΑΣ Καλυβίων)

3. Νίκος Παπαντωνίου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

-81 κιλά

1. Νίκος Λαθουράκης (ΑΟ Ιλίου)

2. Παναγιώτης Ασλανίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Χρήστος Νάτσιος (Σπάρτακος Ιωαννίνων)

3. Χρήστος Θεοδοσιάδης (Κλειτομάχος)

-90 κιλά

1. Ιωάννης Βαμμένος (Άρης Θεσσαλονίκης)

2. Απόστολος Κωσταβάρας (Ογχηστός)

3. Βασίλειος Ζιγκιρίδης (Κλειτομάχος)

3. Ευριπίδης Παπάζογλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

+90 κιλά

1. Ηλίας Καρασαββίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

2. Λάζαρος Γκανταίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)

3. Δημήτρης Τελίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ.)

3. Βασίλης Ανστασιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux