Πανελλήνιο εφήβων/νεανίδων: Πρωτιές για Φίλιππο Αμυνταίου και Πανιώνιο

Ο Φίλιππος Αμυνταίου στους έφηβους και ο Πανιώνιος ΓΣ στις νεάνιδες πρώτευσαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη. Ο σύλλογος του Αμυνταίου συγκέντρωσε πέντε μετάλλια και συγκεκριμένα τέσσερα χρυσά και ένα χάλκινο, ενώ ακολούθησαν Πόντος Θεσσαλονίκης (1-2-2) και ΣΑΠΚ Νεάπολης (1-0-2). Στις γυναίκες, ο σύλλογος της Νέας Σμύρνης είχε δύο χρυσά μετάλλια, ενώ ακολούθησαν Πολυδάμας ΑΣ Αγίας Παρασκευής (1-1-1) και Άρης Θεσσαλονίκης (1-1-0).

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΕΦΗΒΟΙ
-50 κιλά
1. Γιώργος Κοροζίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Ιωάννης Ζουρνατζίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
3. Ιωάννης Αγκτζίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Νίκος Ουμουντουμίδης (Φιλαθλητικός Σύλλογος)
-55 κιλά
1. Νικόλαος Τσούλφας (Μιρμάνη Ξάνθης)
2. Αθανάσιος Φουλίδης Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Βλαδίμηρος Βασιλειάδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
3. Ιωάννης Μακαρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
-60 κιλά
1. Γεώργιος Μαρκαριάν (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Χαράλαμπος Φουλίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Κωνσταντίνος Αγγελίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Σέργιος Εμινίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)
-63 κιλά
1. Νίκος Καραγιάννης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
2. Σωκράτης Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)
3. Παναγιώτης Γρηγοριάδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
3. Νικόλαος Θεοδωόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)
-73 κιλά
1. Βασίλειος Μπαλαμπανασβίλι (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Γεώργιος Ρούγκας (ΑΟ Ιλίου)
3. Βασίλειος Σιρανίδης (Μαχητής Βύρωνα)
3. Οδυσσέας Τσιμπικάκης (Άρης Θεσσαλονίκης)
-81 κιλά
1. Αβραάμ Μπουρντούλη (Πόντος Αμπελοκήπων)
2. Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
3. Ευστάθιος Καρυοφιλλίης (Βικτώρια ΑΟ)
3. Χαράλαμπος Χαλκίδης (Sakura ΑΟ Κατερίνης)
-90 κιλά
1. Νικόλαος Πεζιρκιανίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
2. Γιάννης Νικολόπουλος (Πολυδάμας ΑΣ)
3. Σπύρος Γαλάνης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Γεώργιος Λιούρτας (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
+90 κιλά
1. Δημήτριος Τσουμήτας (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Ιωάννης Παναγιωτόπουλος (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
-44 κιλά
1. Αθανασία Ζαριώπη (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη
2. Σαββίνα Δρη (ΑΣ Νέων Καλύμνου)
3. Θεοδώρα Πιπή (Φλόγα Ρόδου)
-48 κιλά
1. Δανάη Εξηνταβελώνη (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Εύα Θεοδώρου (ΑΕ Πετρούπολης)
-52 κιλά
1. Λιάνα Παπαστάμου (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Αριστέα Δασκαλάκ (Ολύμπιος ΓΣ Πετρούπολης)
3. Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
3. Βασιλική Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)
-57 κιλά
1. Ελένη Γαρυφαλλίδη (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
2. Κωνσταντίνα Αθανασούλα (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
3. Καρίνα Ιορδανίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Άννα Τασάκου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
-63 κιλά
1. Μίνα Ρίκεν (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
2. Νικολέτα Σαρβανίδου (Άρης Θεσσαλονίκης)
3. Μαρίνα Δουμάνη (Φλόγα Ρόδου)
3. Μενεξένια Καδίκα (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
-70 κιλά
1. Κατερίνα Καλπακίδου (Άρης Θεσσαλονίκης)
2. Ελένη Μαυροπούλου (Αλέξανδρος Κατερίνης)
3. Σιμέλα Κυριμλίδου (Μιρμάνης Ξάνθης)
+70 κιλά
1. Αντιγόνη Αλειφέρη (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)
2. Αφροδίτη Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)
3. Γεωργία Γόμπου (Φλόγα Ρόδου)
3. Ιωάννα Σαββάκη (Φίλιππος Αμυνταίου)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux