Πανελλήνιο Α/Γ: Πρώτευσαν Φίλιππος Αμυνταίου και Budo Center ΟΤΝΦ

Ο Φίλιππος Αμυνταίου στους άνδρες και το Budo Center ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας στις γυναίκες, πρώτευσαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που φιλοξενήθηκε στο Αμύνταιο.

Ο σύλλογος του Αμυνταίου, ο οποίος κατέκτησε τον 14ο τίτλο από το 2000, συγκέντρωσε δύο χρυσά, τρία ασημένια και ένα χάλκινο μετάλλιο. Την δεύτερη θέση πήρε το Budo Center ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας (2-0-3), ενώ στις τρεις επόμενες θέσεις βρέθηκαν Μιρμάνης Ξάνθης (1-1-1), Άρης Θεσσαλονίκης (1-0-1) και Ντυναμό ΑΣΑ (1-0-0). Στις γυναίκες, το Budo Center ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια, ενώ ακολούθησαν ΑΟΝΑ (1-2-0), ΑΟ Ιλίου (1-1-2), Νικηφόρος Ανατολής (1-1-0) και Προμηθέας Λάρισας (1-0-0).

Στη γενική κατάταξη πρώτευσε το Budo Center OTNΦ (4-0-3) και ακολούθησαν Φίλιππος Αμυνταίου (2-3-1) και ΑΟ Ιλίου (1-2-2).
  
Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
+78 κιλά
1. Βασιλική Λυμπεροπούλου (ΑΟΝΑ)
-70 κιλά
1. Βασιλική Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)
2. Άννα Χαρά Τασάκου (ΑΟΝΑ)
3. Νικολέτα Αξιοτίδου (Ζυγός Ρόδου)
3. Μαρίνα Δουμάνη (Φλόγα Ρόδου)
-63 κιλά
1. Δήμητρα Ανδρούτσου (Νικηφόρος Ανατολής)
2. Μίνα Αγνέτ Ρίκεν (ΑΟΝΑ)
3. Κατερίνα Δαλακούρα (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
3. Μαρία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)
-57 κιλά
1. Μαρίλ-Λιν Σεμογράδ (Budo Center OTNΦ)
2. Ελένη Ραγκούση (ΑΟ Ιλίου)
3. Ελένη Καρτσωνάκη (Μαχητής Βύρωνα)
3. Νίκη Παπαποστόλου (ΑΟ Ιλίου)
-52 κιλά
1. Μαρία Λιατήρη (Budo Center ΟΤΝΦ)
2. Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής)
3. Βαλέρια Ασκίδου (Sakura Κατερίνης)
-48 κιλά
1. Ελένη Καρανίκα (Προμηθέας Λάρισας)
2. Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Δανάη Εξηνταβελόνη (Πανιώνιος ΓΣ)

ΑΝΔΡΕΣ
-60 κιλά
1. Χρήστος Πλουμπής (Budo Center ΟΤΝΦ)
2. Γιώργος Κοροτσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Παναγιώτης Τσελίδης (Κλειτόμαχος ΑΣ)
3. Βλαδίμηρος Βασιλειάδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
-66 κιλά
1. Μιχάλης Καλανίδης (Ντυναμό ΑΣΑ)
2. Πέτρος Παρθένης (ΑΟ Ιλίου)
3. Μιχάλης Αβτζόγλου (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
3. Ελευθέριος Παναγιώτου (Άρης Θεσσαλονίκης)
-73 κιλά
1. Όμηρος Λιατήρης (Budo Center ΟΤΝΦ)
2. Γιώργος Καϊσέβ (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Νίκος Θεοδωρόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Θωμάς Παυλής (Budo Center ΟΤΝΦ)
-81 κιλά
1. Βασίλης Μπαλαμπανασβίλι (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Δαυίδ Τσοκούρης (Τζούντο Χαλκιδικής)
3. Γιάννης Παναγιωτόπουλος (Budo Center ΟΤΝΦ)
3. Κωνσταντίνος Γκλαβάς (Athens Dojo)
– 90 κιλά
1. Σολομών Αλμαζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
2. Μάρκος Παπαδόπουλος (Μιρμάνης Ξάνθης)
3. Αμιράν Μπουρντούλι (Πόντος Αμπελοκήπων)
4. Μιχάλης Παυλής (Budo Center ΟΤΝΦ)
-100 κιλά
1. Γιώργος Μαλλιαρόπουλος (Άρης Θεσσαλονίκης)
2. Θεοφύλακτος Αγγελίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Δημήτρης Τεβρετσίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
4. Παύλος Γκαρακλώβ (Φίλιππος Αμυνταίου)
+100 κιλά
1. Δημήτρης Τσουμήτας (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Βασίλης Ηλιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Πέτρος Παμπουρτζής (Εθνικός ΓΣ)
3. Γιώργος Μύριλλας (ΓΣ Ηλιούπολης)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux