Ολυμπιονίκης, Φίλιππος και Νικηφόρος τα φαβορί

Ο Ολυμπιονίκης Αγίου Ιωάννη Ρέντη και ο Φίλιππος Αμυνταίου είναι οι δύο σύλλογοι που θα διεκδικήσουν μέχρι τελικής… πτώσης τον τίτλο στην κατηγορία των Νέων Ανδρών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα, η πρεμιέρα του οποίου άνοιξε σήμερα στο Λιτόχωρο. Ο σύλλογος του Ρέντη κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια και δύο χάλκινα, ενώ ο σύλλογος του Αμυνταίου έκανε… ποδαρικό με ένα χρυσό, δύο ασημένια και δύο χάλκινα μετάλλια.

 

Στις Νέες γυναίκες, φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου είναι ο Ολυμπιονίκης, μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα στην πρεμιέρα με δύο χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο, αλλά και ο Νικηφόρος Ανατολής που ολοκλήρωσε την πρώτη ημέρα με ένα χρυσό μετάλλιο και ένα ασημένιο.

 

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

 

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ

 

-55 κιλά

1. Ηλίας Κοτομανίδης (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι.Ρ.)

2. Κοσμάς Σετσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Γιώργος Αζωίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)

3. Γιάννης Παπαδόπουλος (Μιθριδάτης ΑΣ)

 

-60 κιλά

1. Δημόκριτος Μανουσαρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Μιχαήλ Ποποβίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Κωνσταντίνος Κβασιλάβα (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Βασίλης Μούτσος (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι.Ρ.)

 

-66 κιλά

1. Νίκος Μουζενίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

2. Χαράλαμπος Τομπουλίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

3. Αλέξιος Ντανατσίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

3. Ιωσήφ Παπαδόπουλος (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι.Ρ.)

 

-73 κιλά

1. Αλέξανδρος Τσοποζίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ.)

2. Δαϋίδ Τσοκούρης (Τζούντο Χαλκιδικής)

3. Μανώλης Αϊντινίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Γιώργος Αρλέτος (Νικηφόρος Ανατολής)

 

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

 

-44 κιλά

1. Μαρίνα Βασιώτη (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Νικολέτα Μελιγκάκη (ΣΒΑ Λάρισας)

 

-48 κιλά

1. Στεφανία Μούτσου (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ.)

2. Κωνσταντίνα Κλιάρη (Προμηθέας Λάρισας)

3. Σοφία Γιώτση (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Αντιγόνη Παναγή (Διγενής Ακρίτας Σερρών)

 

-52 κιλά

1. Ρεβέκα Καπετανοπούλου (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ)

2. Ευαγγελίτσα Ευκαρπίδη (Μιθριδάτης ΑΣ)

3. Παναγιώτα Δάρρα (Δημοκρίτειο ΑΣ)

3. Νίκη Παπαποστόλου (ΑΟ Ιλίου)

 

-57 κιλά

1. Μαρία Σαββίδου (Ολυμπιακή Ελπίδα ΑΣ)

2. Αριστούλα Καλαμπόκα (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Αναστασία Σαραντοπούλου (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ.)

3. Σοφία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux