Οι τζουντόκα που θα βραβευτούν στη γιορτή της ΕΟΤ

Ο Ολυμπιονίκης της Αθήνας, Ηλίας Ηλιάδης, ο δις «χάλκινος» πρωταθλητής Ευρώπης, Λαυρέντης Αλεξανίδης, η πρωταθλήτρια Ευρώπης στις νέες γυναίκες, Ιουλιέτα Μπουκουβάλα και ο πρωταθλητής Ευρώπης στους έφηβους, Αλέξης Ντανατσίδης, είναι μερικοί μόνο από τους τζουντόκα, οι οποίοι την Τετάρτη 21 Ιανουαρίου (18:30) θα τιμηθούν από την ομοσπονδία του αθλήματος για τις επιτυχίες τους μέσα στο 2008. Στην ετήσια εκδήλωση της ΕΟΤ θα βραβευτούν και οι σύλλογοι που πρώτευσαν στις πανελλήνιες (και διασυλλογικές) διοργανώσεις της περασμένης χρονιάς, καθώς επίσης και οι τοπικές επιτροπές-διοργανωτές διεθνών και διασυλλογικών τουρνουά ανά την Ελλάδα.

 

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί Ζάππειο Μέγαρο, παρουσία της πολιτικής και αθλητικής ηγεσίας της χώρας και θα παρουσιάσει η δημοσιογράφος του MEGA, Ζέτα Θεοδωρακοπούλου.

 

Οι αθλητές, οι αθλήτριες και τα σωματεία που θα τιμηθούν είναι:

 

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΔΡΕΣ

– Λαυρέντης Αλεξανίδης (3ος, -60κ., Λισαβόνα & 11η θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2008)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

– Ιουλιέτα Μπουκουβάλα (5η, -63κ., Λισαβόνα & 3η Παγκόσμιο Κύπελλο Super A Μόσχας & 1η Παγκόσμιο Κύπελλο Μπακού & 1η Βαλκανικό γυναικών, Ποντγκόριτσα)

ΕΦΗΒΟΙ

– Αλέξης Ντανατσίδης (1ος, -66κ., Σαράγεβο)

ΝΕΟΙ

– Μιχαήλ Αλεξιάδης (3ος, +100κ., Βαρσοβία & 3ος Βαλκανικό Νέων, +100κ., Ρουμανία & 1ος Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, +100κ., Θεσσαλονίκη)

– Γιώργος Αζωίδης ((7ος, -55κ., Βαρσοβία & 3ος Βαλκανικό Εφήβων, -55κ., Ρουμανία)

– Δαυίδ Τσοκούρης (7ος, -73κ., Βαρσοβία & 1ος Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, -81κ., Θεσσαλονίκη)

– Γιάννης Στεφανίδης (7ος, -81κ., Βαρσοβία & 3ος Βαλκανικό Νέων, -81κ., Ρουμανία & 2ος Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, -81κ., Θεσσαλονίκη)

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΝΕΟΙ 

 

– Αλέξανδρος Τσοποζίδης (5ος, -73κ., Μπανγκόκ & 3ος Βαλκανικό ανδρών, -73κ. Ποντγκόριτσα) 

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ «ΠΕΚΙΝΟ 2008»

– Ηλίας Ηλιάδης (1ος, -100κ., Παγκόσμιο Κύπελλο Super A Παρισιού &3ος, -100κ., Παγκόσμιο Κύπελλο Γεωργίας)

– Ταριέλ Ζιντιρίδης (2ος, -66κ., Παγκόσμιο Κύπελλο Βιένης)

 

ΒΑΛΚΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΔΡΕΣ (Ποντγκόριτσα – Μαυροβούνιο)

 

– Αλέξανδρος Γκορντέεφ (1ος, -60κ.)

– Γρηγόρης Κριαρίδης (3ος, -81κ. & 1ος Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, -90κ., Θεσσαλονίκη)

– Θόδωρος Μασμανίδης (2ος, -90κ.)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Ποντγκόριτσα-Μαυροβούνιο)

– Δήμητρα Ανδρούτσου (2η, -63κ. & 3η Διεθνές τουρνουά Ακρόπολις, -63κ., Λουτράκι & 2η Βαλκανικό Νεανίδων, -63κ., Ρουμανία & 2η Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, -63κ., Θεσσαλονίκη)

ΝΕΟΙ (Ντρομπέτα – Ρουμανία)

– Ηλίας Κοτομανίδης (1ος, -60κ.)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ Α` (Ντρομπέτα – Ρουμανία)

– Ρεβέκα Καπετανοπούλου (3η, -52κ.)

– Ελπίδα Ασλανίδου (3η, -78κ., 1η Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, +78κ., Θεσσαλονίκη)

ΕΦΗΒΟΙ (Ντρομπέτα – Ρουμανία)

– Ρομάν Μουστόπουλος (3ος, -66κ.)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ (Ντρομπέτα – Ρουμανία)

– Σοφία Τσολάνη (3η, -57κ. & 2η Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, -57κ., Θεσσαλονίκη & 1η Διεθνές Τουρνουά Olympus Cup, -57κ., Λιτόχωρο)

– Βασιλική Λυμπεροπούλου (3η, +70κ. & 3η Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις, +78κ., Λουτράκι)

 

ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

– ΑΝΔΡΕΣ – Φίλιππος Αμυνταίου

– ΓΥΝΑΙΚΕΣ – Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων

– ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ – Ολυμπιονίκης Αγίου Ιωάννη Ρέντη

– ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ – Ολυμπιονίκης Αγίου Ιωάννη Ρέντη

– ΕΦΗΒΟΙ – Πατρίδα Θεσσαλονίκης

– ΝΕΑΝΙΔΕΣ – ΑΟ Ιλίου

– ΠΑΙΔΩΝ Α` – Φίλιππος Αμυνταίου

– ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α` – Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων

– ΠΑΙΔΕΣ Β` ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ – Φίλιππος Αμυνταίου

– ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β` ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ – Budo Club Θεσσαλονίκης, ΣΑΠΚ Νεάπολης

– ΠΑΙΔΕΣ Β` ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ – Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων

– ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β` ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ – ΑΟ Ιλίου

 

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΔΗΜΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

– Δήμος Αγιάς – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων

– Δήμος Λιτοχώρου – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών/Νέων Γυναικών

– Δήμος Καλυβίων – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών

 

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

– Γιώργος Στουκογεώργος για τουρνουά Νεάπολης Λάρισας

– Μεράμπι Ηλιάδης για τουρνουά Αμυνταίου

– Γρηγόρης Ηλιάδης για τουρνουά «Μαύρη Θάλασσα»

– Τάσος Φυσικόπουλος για τουρνουά «Olympus Cup»

– Ηλίας Πρεμέτης για τουνουά «Μεσόγεια»

– Αυγερινός Μαϊστρέλης για τουρνουά Γ.Σ. Ηρακλή

– Κάκια Λυμπέρη για τουρνουά Ηλιούπολης

– Ντούρου Γκόγκουα για τουρνουά ΕΟΣ Αχαρνών

– Νεκτάριος Μήλας για τουρνουά Καρύστου

 

ΔΙΕΘΝΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΑΝΔΡΕΣ

 

– Άρης Κοτανίδης (3ος, -73κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

– Γιάννης Τσαπάρας (3ος, -90κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

– Διονύσης Ηλιάδης (1ος, -100κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

– Νίκος Μουζενίδης (3ος, -66κ., Διεθνές Τουρνουά Βίλνιους)

– Βασίλης Κβασιλάβα (3ος, -73κ., Διεθνές Τουρνουά Λευκωσίας)

– Ηλίας Ηλιάδης του Μιρμάν (3ος, -100κ., Διεθνές Τουρνουά Λευκωσίας)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

– Σοφία Ζουρνατζίδου (3η, -48κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

– Μαρία Τσελαρίδου (3η, -52κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

– Μαρία Σαββίδου (3η, -57κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

– Σοφία Γεωργιάδη (3η, -70κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

– Μαριάνθη Νταβέλη (3η, -70κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις & 2η Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια, -70κ., Θεσσαλονίκη)

– Γαρυφαλιά Τζαβάρα (3η, -78κ., Διεθνές Τουρνουά Ακρόπολις)

ΝΕΟΙ

– Νίκος Αρτζανίδης (1ος, -55κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Ηλίας Ασλανίδης (2ος, -55κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Κοσμάς Σετσίδης (2ος, -60κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Γιώργος Αϊντινίδης (3ος, -60κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Κωνσταντίνος Ατματσίδης (3ος, -60κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Δημόκριτος Μανουσαρίδης (2ος, -66κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Φίλιππος Τσαρούχας (3ος, -66κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Γιώργος Γιανκανίδης (1ος, -73κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Γιώργος Αρλέτος (2ος, -73κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Θόδωρος Παπαντζίδης (3ος, -73κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Βλαδίμηρος Αλκίδης (3ος, -81κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεα)

– Παύλος Γκαρακλώβ (3ος, -81κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Νίκος Αμβροσιάης (2ος, -90κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Χρήστος Κελλετζιάν (2ος, -100κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Σάββας Κναβάς (3ος, +100κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

– Μαρίνα Βασιώτη (1η, -48κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Ευαγγελία Ευκαρπίδη (1η, -52κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Αντιγόνη Παναγή (3η, -52κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Στεφανία Μούτσου (3η, -57κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Αναστασία Σαραντοπούλου (3η, -57κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

– Χριστίνα Βυζανιάρη (1η, -70κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια & 1η Διεθνές Τουρνουά Olympus Cup, -63κ., Λιτόχωρο)

– Σοφία Παπαδοπούλου (3η, +78κ., Διεθνές Τουρνουά Αλεξάνδρεια)

 

ΔΙΕΘΝΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ (σύλλογοι Αττικής)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ: Γκίκα Δοξόπουλος (3ος, -60κ., Olympus Cup Λιτόχωρο)

 

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Κωνσταντίνος Λυμπερόπουλος (2ος, -55κ., Olympus Cup Λιτόχωρο)

 

ΑΕ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Δημήτρης Παρθένης (1ος, -30κ., Κόπερ Σλοβενίας), Γιώργος Ανδρινόπουλος (2ος, -34κ., Κόπερ Σλοβενίας), Πέτρος-Χρήστος Παρθένης (2ος, -50κ., Κόπερ Σλοβενίας & 3ος Διεθνές Τουρνουά Olympus Cup, -46κ., Λιτόχωρο)

 

ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ: Αλέξης Ηλιάδης (3ος, -60κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Ανδρέας Τελτσίδης (3ος, +90κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Ιωάννης Ηλιάδης (2ος, -39κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Μαρία Ζερτίδου (3η, -63κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Ιωάννης Μοσχοβής (1ος, -42κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Μιχάλης Καλανίδης (1ος, -46κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Βίκτωρας Ατματσίδης (1ος, -50κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Παναγιώτης Τσαγκαλίδης (1ος, -66κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Ελίνα Καλιγκαρίδη (1η, -44κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Γεωργία Μουρλά (2η, -52κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Σοφία Κουτσούκη (1η, -57κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Φώτης Μοσχοβής (1ος, -30κ., Τουρνουά Μαύρη Θάλασσα), Νίκος Ιβανίδης (1ος, -44κ., Τουρνουά Μαύρη Θάλασσα), Βαλεντίνα Γκόγκουα (3η, -24κ., Τουρνουά Μαύρης Θάλασσας), Κωνσταντίνος Ταξείδης (2ος, -24κ., Τουρνουά Μαύρης Θάλασσας).

 

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ: Γκόγκα Ονιάνι (3ος, -55κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Δημήτρης Τελίδης (1ος, -90κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Μιχαήλ Μπαμπουνασβίλι (3ος, -66κ., Olympus Cup Λιτόχωρο)

 

AON AΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Μαρία Κατσιάμπα (2η, -39κ., Olympus Cup Λιτόχωρο), Βανέσα Αγάπιε (3η, -48κ., Olympus Cup Λιτόχωρο)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux