Οι μεταλλιούχοι στο διεθνές τουρνουά του Αμυνταίου

Με τη συμμετοχή 287 τζουντόκα από 12 συλλόγους οκτώ ευρωπαϊκών κρατών (Ρουμανία, Τουρκία, Σερβία, Αλβανία, Γεωργία, Βουλγαρία, Μαυροβούνιο, ΠΓΔΜ) αλλά και 28 συλλόγους απ` όλη την Ελλάδα, διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Αμυνταίου, το διεθνές τουρνουά που διοργάνωσε ο ΑΣΑ «Ο Φίλιππος» σε συνεργασία με την ΕΟ Τζούντο.

 

Πρώτος σύλλογος σε συνολικό αριθμό χρυσών μεταλλίων ήταν ο Πόντος Θεσσαλονίκης Αμπελοκήπων με 12 πρώτες θέσεις, ενώ ακολούθησαν οι Tekirdag Judo Club (Τουρκία) με επτά, η CSKA-Sofia (Βουλγαρία) και Sambo Sportiv Club (Ρουμανία) από πέντε. Οι νικητές σε έφηβους/νεάνιδες, παίδες α`/κορασίδες α` καθώς και παίδες β`/κορασίδες β` (τα αποτελέσματα στο www.hjf.gr/event433/):

 

ΕΦΗΒΟΙ

-50kg

1 MARTIROSYAN ARMAN CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

2 ATAKLI MEHMET TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

-55kg

1 ΚΑΪΣΕΒ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΤΛΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

2 ΦΟΥΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

3 ION MIHAI ANTO SAMBO SPORTIV CLUB (Ρουμανία)

3 ΟΝΟΠΡΟΣΒΙΛΙ ΝΤΑΒΙΤ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

-60kg

1 GOSHUANI GIORGI DMANISI JUDO CLUB (Γεωργία)

2 ΗΛΙΑΔΗΣ ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

3 NEDKOV MARTIN CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

3 ΜΟΣΧΟΒΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ

-66kg

1 GATOVSKI PLAMEN CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

2 IVANOV IVAN CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

3 BASOL ATAKAN TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 ΦΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ Μ.Γ.Σ

-73kg

1 ΜΑΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ Χ.Α.Ν.Θ

2 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ Μ.Γ.Σ

3 ΑΓΓΕΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

3 ΜΟΥΣΤΑΚΑΛΗΣ ΜΑΡΤΙΝ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ

-81kg

1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΡΜΗΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑΣ

-90kg

1 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

 

ΝΕΑΝΙΔΕΣ Β`

-48kg

1 ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ

-52kg

1 IVANOVA GALYA CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

2 ΠΑΧΟΥΜΑ ΜΑΡΙΑ SAKURA Α.Ο

3 ΚΑΛΑΜΠΟΚΑ ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

-57kg

1 ΓΚΑΙΤΑΤΖΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ Μ.Γ.Σ

2 HINKINA YOANNA CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

-70kg

1 ΤΕΛΤΣΙΔOY ΕΛΙΣΑΒΕΤ Ε.Ο.Σ ΑΧΑΡΝΩΝ

2 GIGOVA GABRIELA CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

+70kg

1 STOYANOVA ELENA CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

2 ΣΑΒΒΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

3 ΤΟΥΤΟΥΣΙΑΔΟΥ ΕΥΑ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

ΠΑΙΔΕΣ Α

-34kg

1 IASAGASHVILI GODERDZI DMANISI JUDO CLUB (Γεωργία)

-38kg

1 NIAZASHVILI GIORGI AWARD JUDO CLUB (Γεωργία)

2 TUTUNAROV YOAN CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

-42kg

1 NINIASHVILI BAGRATI DMANISI JUDO CLUB (Γεωργία)

2 RADEV MIROSLAV CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

3 BRATOYCHEV VASIL CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

-46kg

1 NINIASHVILI VANO DMANISI JUDO CLUB (Γεωργία)

2 DIMCIC SLAVOLJUB TOPLICANIN JUDO CLUB (Σερβία)

3 SUMER ALPER TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Χ.Α.Ν.Θ

-50kg

1 DUDASHVILI LASHA AWARD JUDO CLUB (Γεωργία)

2 CELIK EMRE TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 BISHKAROV IVAN CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

3 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

-55kg

1 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

2 ΟΡΝΙΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΣΗΦ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

-60kg

1 BALABANASHVILI VASILI AWARD JUDO CLUB (Γεωργία)

2 CEKIRDEK EMRE ANIL TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 OZTURK SERKAN TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟ ΑΤΛΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

-66kg

1 ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 KEVKHISHVILI GOGA AWARD JUDO CLUB (Γεωργία)

3 MPOLGASSVILI MATEO ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

3 ΠΕΖΙΡΚΙΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

-73kg

1 ΜΠΟΥΡΝΤΟΥΛΙ ΑΜΠΡΑΜ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

3 ΓΕΩΡΓΑΝΟΣ ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

+73kg

1 CEKIC AHMET CAN TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

2 ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠ SAKURA Α.Ο

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α`

-44kg

1 ONER MELISSA TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

-48kg

1 KESKIN OYKU TUTK TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

2 SHERIFOVSKA BERNA MIOKI JUDO CLUB (ΠΓΔΜ)

-52kg

1 IONESCU CODRINA SAMBO SPORTIV CLUB (Ρουμανία)

2 OZERLER SEYMA TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

-57kg

1 TOKDEMIR EMINE TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

-63kg

1 BASESCA BARBARA PRLILEP PROLETER (ΠΓΔΜ)

2 VUTOVA ILYANA CSKA-SOFIA (Βουλγαρία)

3 ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

 

ΠΑΙΔΕΣ Β

-30kg

1 STOEV ASPARIH VIHRENJUDO CLUB (Βουλγαρία)

-33kg

1 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ Α.Σ

2 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

3 ΜΕΤΑΞΑΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

3 ΝΙΚΟΛΑΕΒ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ Α.Σ

-36kg

1 ΑΚΤΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΙΤΑΛΗΣ ΗΛΙ ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε

3 JOVANOVIC DANILO TOPLICANIN JUDO CLUB (Σερβία)

3 STANEV ALEKSANDA OLIMPIA-SOFIA (Βουλγαρία)

-39kg

1 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟ ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε

2 ΤΣΙΝΤΣΑΡΑΟΥΛΗ ΖΑΖΑ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

3 IVANOV METODI VIHRENJUDO CLUB (Βουλγαρία)

3 OLTEANU MARIUS SAMBO SPORTIV CLUB (Ρουμανία)

-42kg

1 YAVUZ ILKER TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

2 ΤΣΟΥΛΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε

3 SALDIK EMRE TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 ΚΥΒΕΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ SAKURA Α.Ο

-45kg

1 ΦΟΥΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 ZLATKOV VLADIMIR VIHRENJUDO CLUB (Βουλγαρία)

3 YILDIRIM M.HAMDI TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ-ΡΕΙ ΠΕΤΡΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

-48kg

1 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 ΣΙΑΝΙΔΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΕΡΜΗΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑΣ

-51kg

1 ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 KOC M. MUSTAFA TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

3 ΚΟΣΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΡΜΑΝΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Α.Π.Ε

3 ΛΙΤΣΜΑΝΟΒ ΡΟΥΝΤΟΛΦ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ Α.Σ

-55kg

1 ΑΖΟΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

-60kg

1 TRANKOV BORISLAV VIHRENJUDO CLUB (Βουλγαρία)

+60kg

1 ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΗΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2 ΤΣΟΥΜΗΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β

-36kg

1 YAVUZ ZEYNEP SIM TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

2 TRENKOVA ILIANA VIHRENJUDO CLUB (Βουλγαρία)

-39kg

1 AYVAZ AYSE HAZAL TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

-42kg

1 ΤΡΩΙΡΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ Μ.Γ.Σ

-48kg

1 SERBAN MIHAELA ALI SAMBO SPORTIV CLUB (Ρουμανία)

-52kg

1 ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

2 ΖΕΡΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

3 SENAY GIZEM NUR TEKIRDAG JUDO CLUB (Τουρκία)

 

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΕΟΤ

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux