Μιρμάνης και Ορειβατικός πρώτευσαν στο Π-Κ Α`

Ο Μιρμάνης Ξάνθης στα αγόρια και ο ΕΟΣ Αχαρνών στα κορίτσια, πρώτευσαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων Α` που φιλοξενήθηκε σε αίθουσα του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας. Ο σύλλογος της Ξάνθης συγκέντρωσε πέντε μετάλλια (3-0-2), έναντι τριών του ΕΟΣ Αχαρνών (2-0-1) και ισάριθμων του Φίλιππου Αμυνταίου (1-2-0). Όσον αφορά στα κορίτσια, ο σύλλογος των Αχαρνών είχε δύο χρυσά μετάλλια, τη δεύτερη θέση κατέκτησε το Τζούντο Παύλο Βοιωτίας (1-1-0), ενώ στην τρίτη θέση ισοβάθμισαν ΣΑΠΚ Νεάποληςς και Σπάρτακος Ιωαννίνων.

 

 Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α`
-48 κιλά
1. Ελένη Καλιγαρίδη (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Ελευθερία Κατσαντώνη (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
3. Ειρήνη Χαρτοφίλη (Αετός Κω)
-52 κιλά
1. Κατερίνα Γκαϊτατζή (Μύτικας Λιτοχώρου)
2. Αποστολία Τζινιόλη (Αστραπή Πετρούπολης)
3. Ισμήνη Ανδριανού (Εύαθλος ΑΣ)
3. Μαρία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)
-57 κιλά
1. Στεφανία Πάνου (Σπάρτακος Ιωαννίνων)
2. Σταματία Καραγιάννη (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Μαρία Κατσιάμπα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Ερμιόνη Στάρακα (Budo Club Θεσσαλονίκης)
-63 κιλά
1. Ελισάβετ Τελτσίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Χρύσα Σερέτη (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)
3. Ίγγα Φαχιρίδου (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)
-69 κιλά
1. Πανωραία Αυγερινάκη (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
2. Μαρία Χατζάκη (Σπάρτακος Ιωαννίνων)
+69 κιλά
1. Παρασκευή Κοτσικώνα (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)
2. Φωτεινή Βαμμένου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
3. Μαρίνα Λιλιοπούλου (Αστραπή Πετρούπολης)

 

ΠΑΙΔΕΣ Α`
-38 κιλά
1. Νίκοςς Ιβανίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Παντελής Αραμπίδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)
-42 κιλά
1. Παύλος Πεχλιβανίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
2. Αλέξανδρος Φουλίδη (Πόντος Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης)
3. Γιώργος Δασκαλάκηςς (Ολύμπιος ΓΣ)
3. Παναγιώτης Τσελίδης (Κλειτόμαχος)
-46 κιλά
1. Μιχαήλ Σαχπαζίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Ευάγγελος Γάνιαρης (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
3. Κώστας Δανιηλίδης (Ηρακλής Αχαρνών)
3. Ιωάννης Καρτσωνάκης (Μαχητής Βύρωνα)
-50 κιλά
1. Ιωάννης Μοσχοβής (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Αναστάσιος Κεσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Αλέξης Ελίδης (Πόντος Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης)
3. Χρήστος Πλούμπης (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)
-55 κιλά
1. Χρήστος Ορφανίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
2. Γρηγόρης Φυσικόπουλος (Μύτικας Λιτοχώρου)
3. Εμμανουήλ Λάσκαρης (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Μάριος Τσαμόπουλος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
-60 κιλά
1. Γεράσιμος Μαράτος (ΧΑΝΘ)
2. Στέφανος Μίσσιος (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Ντένης Αϊντινίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)
3. Αλέξανδρος Τσολακίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
-66 κιλά
1. Αναστάσης Πασχάλης (Ολυμπιονίκης Αγ. Ι. Ρέντη)
2. Στέφανος Κυριάκος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Σολομών Αλμαζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
3. Ηλίας Γεωργιάδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)
-73 κιλά
1. Γκίγκα Δοξόπουλος (Αετός Καυκάσου)
2. Βασίλειοςς Ζιγκιρίδης (Κλειτόμαχος)
3. Παύλος Κωνσταντινίδης (Πόντος Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης)
3. Κωνσταντίνος Σαρίδης (Βικτώρια Θεσσαλονίκης)
+73 κιλά
1. Χαράλαμπος Αλεξιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
2. Ανδρέας Φλάκας (Πανελλήνιος ΓΣ)
3. Γιώργος Μαλλιαρόπουλος (Αρης Θεσσαλονίκης)
3. Δημήτρης Τεβρεντσίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

 

ΣΧΕΤΙΚΑ LINK: Αποτελέσματα-Νικητές-Πίνακας Μεταλλίων

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux