«Λάμψη» από Γιάννενα στο Παίδων-Κορασίδων Β` Ν. Ελλάδας

Τρεις σύλλογοι των Ιωαννίνων, ο Νικηφόρος Ανατολής, η Οδύσσεια και ο Σπάρτακος, σάρωσαν τα χρυσά μετάλλια στην κατηγορίων των αγοριών, στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων Β` Νοτίου Ελλάδας που διεξήχθη στο ΕΑΚ Καλυβίων με τη συμμετοχή περίπου 250 αθλητών και αθλητριών από 30 συλλόγους. Ο Νικηφόρος Ανατολής, που πήρε και την πρώτη θέση στην κατάταξη, κατέκτησε τρία χρυσά και δύο χάλκινα μετάλλια, η Οδύσσεια πήρε δύο χρυσά, ενώ ο Σπάρτακος κατέκτησε από ένα μετάλλιο σε κάθε απόχρωση (1-1-1).

 

Στα κορίτσια, ο ΑΟ Ιλιου, με τρία χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο κατέκτησε την πρώτη θέση, αφήνοντας στη δεύτερη το Τζούντο Παύλο Βοιωτίας (2-1-1) και στην τρίτη τον Ολύμπιο ΓΣ (1-2-0).

 

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

 

ΠΑΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Ιωάννης Ζουρνατζίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ.)

2. Παναγιώτης Λαζαρίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Δημήτρης Μπλέτσας (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Σταμάτης Οικονόμου (ΑΟ Ηρακλείου “Ο ΜΙΝΩΑ Κρήτης)

 

-33 κιλά

1. Γιώργος Ανδρινόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)

2. Απόστολος Ρούσαλης (Κόροιβος Τρίπολης)

3. Βασίλειος Τάτσης (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Αλέξης Τσαρμαντίδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ.)

 

-36 κιλά

1. Νίκος Ιβανίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Αντώνης Γκαμίιος (Πανελλήνιος ΓΣ)

3. Χαράλαμπος Αντωνέλλος (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Γιώργος Τσισκάκης (Πολυδάμας ΑΣ)

 

-39 κιλά

1. Γιάννης Καρτσωνάκης (Μαχητής Βύρωνα)

2. Χρήστος Πλουμπής (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

3. Ιωάννης Ηλιάδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Γιώργος Τσάμπας (Αστραπή ΑΟΠ)

 

-42 κιλά

1. Χριστόφορος Παρθενίδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)

2. Κώστας Δανιηλίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Νίκος Καραγιάννης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Βασίλης Μπότσαρης (Σπάρτακος Ιωαννίνων)

 

-45 κιλά

1. Γιάννης Βασιλείου (Σπάρτακος Ιωαννίνων)

2. Σταύρος Λοϊζίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Μιχάλης Καρτσωνάκης (Μαχητής Βύρωνα)

3. Δημήτρης Ράπτης (Νικηφόρος Ανατολής)

 

-48 κιλά

1. Άγγελος Αγγελής (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Οδυσσέας Βαρβούνης (Σπάρτακος Ιωαννίνων)

3. Γιάννης Πολυχρονίου (ΝΟ Καρύστου)

3. Γρηγόρης Σύρακας (ΝΟ Καρύστου)

 

-51 κιλά

1. Δημήτρης Ξανθάκης (ΑΟ Ιλίου)

2. Δημήτρης Κιουρτζίδης (Πανελλήνιος ΓΣ)

3. Αλέξανδρος Μόσχος (Πνευματική Κίνηση Βορείων Προαστείων)

3. Διονύσης Σπηλιόπουλος (Πανελλήνιος ΓΣ)

 

-55 κιλά

1. Ηλίας Γεωργιάδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)

2. Χρήστος Λιάτσος (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Ιωάννης Μαυράκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Κωνσταντίνος Παππάς (Πανελλήνιος ΓΣ)

 

-60 κιλά

1. Λάζος Σιδέρης (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Σπύρος Γαλάνης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Χρήστος Καλυκάς (Πανελλήνιος ΓΣ)

3. Γιάννης Νικολόπουλος (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

 

+60 κιλά

1. Παναγιώτης Πάντος (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Αναστάσιος Τσεπάς (ΑΟ Ιλιου)

3. Νικόλαος Δήμος (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Γιώργος Μυρίλλας (ΓΣ Ηλιούπολης)

ΜΕΤΑΛΛΙΑ: Νικηφόρος Ανατολής (3-0-2), Οδύσσεια Ιωαννίνων (2-0-0), Σπάρτακος Ιωαννίνων (1-1-1), ΑΟ Ιλιου (1-1-0), Μαχητής Βύρωνα (1-0-1), ΕΟΣ Αχαρνών (1-0-1), Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρ. 1-0-1, ΑΕ Πετρούπολης (1-0-0), Ηρακλής Αχαρνών (0-3-0), Πανελλήνιος (0-2-3), ΑΟΝΑ (0-2-2).

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`

-33 κιλά

1. Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Άλκιστης Γαβριηλίδου (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

3. Κωνσταντίνα Πλούμπη (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

 

-36 κιλά

1. Ιωάννα Μαστοράκη (ΑΟ Ιλιου)

2. Ιωάννα Σπέντζου (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Κατερίνα Μπαλάσκα (ΕΟΣ Αχαρνών)

 

-39 κιλά

1. Μαρία Ξυγγένη (Ολύμπιος ΓΣ)

2. Φωτεινή Κασέρη (Αθλητής Ρόδου)

3. Άννα Γουλά (Νικηφόρος Ανατολής)

 

-42 κιλά

1. Κατερίνα Σπυριδοπούλου (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Βερόνικα Καλαμπόκα (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Μαρία Αυλωνίτη (ΑΟ Ιλιον)

3. Κατερίνα Χαλβαντζή (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)

 

-45 κιλά

1. Ηλιάνα Ρίζου (ΑΟ Ιλιου)

2. Κλημεντίνη Μυάρη (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Δήμητρα Αναγώστου (Νικηφόρος Ανατολής)

3. Κάριν Μπάρακα (Φλόγα Ρόδου)

 

-48 κιλά

1. Μαρία Τσολάνη (ΑΟ Ιλιου)

2. Μαρία Κατσιάμπα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Βασιλική Δημαράκη (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)

3. Κατερίνα Λέσση (ΓΑΣ Καλυβίων)

 

-52 κιλά

1. Ευφροσύνη Αναγνωστοπούλου (Εύαθλος ΑΣ)

2. Κωνσταντίνα Θεοδώρου (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Αφροδίτη Ιγγλέση (Πολυδάμας ΑΣ)

3. Έλενα Σκορδάκη (Πνευματική Κίνηση Βορείων Προαστείων)

 

-57 κιλά

1. Χρύσα Σερέτη (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)

2. Ελένη Παύλου (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)

3. Βάντα Σιαχούλη (Νικηφόρος Ανατολής)

 

+57 κιλά

1. Παρασκευή Κοτσικώνα (Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)

2. Μαρίνα Λιλιοπούλου (Αστραπή ΑΟΠ)

3. Αντιγόνη Αλειφέρη (Πολυδάμας ΑΣ)

ΜΕΤΑΛΛΙΑ: ΑΟ Ιλίου (3-0-1), Τζούντο Παύλο Βοιωτίας (2-1-1), Ολύμπιος ΓΣ (1-2-0), Νικηφόρος Ανατολής (1-1-3), ΕΟΣ Αχαρνών (1-1-1), Εύαθλος ΑΣ (1-0-0), ΟΤΝΦ (0-1-1), Αθλητής Ρόδου (0-1-0), ΑΟΝΑ (0-1-0), Αστραπή ΑΟΠ (0-1-0), Πολυδάμας ΑΣ (0-0-3).

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux