Η Βόρεια Ελλάδα έβγαλε πρωταθλητές σε Παίδες-Κορασίδες Β`

Ο Φίλιππος Αμυνταίου στα αγόρια και ο ΣΑΠΚ Νεάπολης στα κορίτσια πρώτευσαν στο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων Β` που φιλοξενήθηκε στο Λιτόχωρο. Ο σύλλογος του Αμυνταίου με εννέα μετάλλια (3-2-4) συγκέντρωσε 25 βαθμούς, αφήνοντας στη δεύτερη θέση τον Μιρμάνη Ξάνθης με 21 (2-3-2) και στην τρίτη την Οδύσσεια Ιωαννίνων με 12 βαθμούς (2-0-2). Αντίστοιχα στα κορίτσια, ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης, με δύο χρυσά μετάλλια συγκέντρωσε 10 βαθμούς, τη στιγμή που στη δεύτερη θέση ισοβάθμισαν τέσσερις σύλλογοι με πέντε βαθμούς. Πρόκειται για τον Όμιλο Φίλων Τζούντο Μαγνησίας, τον Άρη Θεσσαλονίκης, τον ΜιρμάνηΞάνθης ΑΠΕ και τον Μύτικα Λιτοχώρου.

 

Οι τρεις πρώτοι ανά κατηγορία:

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Ελευθερία Κατσαντώνη (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

 

-36 κιλά

1. Ξένια Καδίκα (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Ανθή Δέδηλα (Ογχηστός Λάρισας)

 

-39 κιλά

1. Μαρία Αβραμίδου (Μιρμάνης Ξάνθης)

2. Ξένια Τηγάνη (Budo Club)

3. Ελευθερία Ναβροζίδου (Κλειτομάχος Θεσσαλονίκης)

 

-45 κιλά

1. Κατερίνα Γκαϊτατζή (Μύτικας Λιτοχώρου)

 

-52 κιλά

1. Πανωραία Αυγερινάκη (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

 

-57 κιλά

1. Φωτεινή Βαμμένου (Άρης Θεσσαλονίκης)

2. Αλεξία Κοσμά (Budo Club Θεσσαλονίκης)

 

ΠΑΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Παντελής Αραμπίδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)

2. Φίλιππος Κιλινκαρίδης (Μέγας Αλέξανδρος Αμυνταίου)

3. Γκιόργκι Γελαγουτασβίλι (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Θεόδωρος Χοψενίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)

 

-33 κιλά

1. Δημήτρης Καρυπίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

2. Παναγιώτης Τσελίδης (Κλειτομάχος)

3. Ευάγγελο Γανιάρης (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

3. Αλέξανδρος Κουτσούλης (Κλειτομάχος)

 

-36 κιλά

1. Μιρμάνης Ηλιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Σταύρος Γαρντιάν (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Αναστάσιος Κεσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Χριστόφορος Παρθενίδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)

 

-39 κιλά

1. Αθανάσιος Σωτηρίου (Κλειτομάχος)

2. Ορέστης Νεράτζης (Budo Club)

3. Γιώργος Ξενίδης (Μέγας Αλέξανδρος Αμυνταίου)

3. Βλαδίμηρος Σωτηριάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

 

-42 κιλά

1. Χρήστος Τσαμουρλίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

2. Πάατα Ποζόβ (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Ιορδάνης Λεωνίδης (Μέγας Αλέξανδρος Αμυνταίου)

3. Αριστοτέλης Ποζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

 

-45 κιλά

1. Μιχαήλ Σαχπαζίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Γρηγόρης Φυσικόπουλος (Μύτικας Λιτοχώρου)

3. Ντέμης Αϊντινίδης (Πατρίδα Θεσσαλονίκης)

3. Αλέξης Ελίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

 

-48 κιλά

1. Αλέξανδρος Τσολακίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

2. Βασίλειος Βαχτσεβάρος (Μέγας Αλέξανδρος Αμυνταίου)

3. Γιώργος Ζιντιρίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

3. Αθανάσιος Μπίτσολας (Μέγας Αλέξανδρος Αμυνταίου)

 

-51 κιλά

1. Ηλίας Γεωργιάδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)

2. Σολομών Αλμαζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Ιάσων Φιλιππίδης (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

3. Χάρης Χαλκίδης (Sakura ΑΟ)

 

-55 κιλά

1. Μιχαήλ Μυρωνίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

2. Γεράσιμος Μαράτος (ΧΑΝΘ)

3. Αζαρίας Ζυρίδης (Οδύσσεια Ιωαννίνων)

 

-60 κιλά

1. Κωνσταντίνος Σαρίδης (Βικτώρια ΑΟ)

2. Παύλος Κωνσταντινίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

3. Γιώργος Παπαδόπουλος (Ερμής Λεπτοκαρυάς)

 

+60 κιλά

1. Γιώργος Μαλλιαρόπουλος (Άρης Θεσσαλονίκης)

2. Παύλος Κουγιουμτζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Χαράλαμπος Αλεξιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης)

3. Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (Νέμεσις ΓΣ)

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux