ΕΟΣ Αχαρνών και Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής τις πρωτιές στο πανελλήνιο Π/Κ Α`

Ο ΕΟΣ Αχαρνών στα αγόρια και ο Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής στα κορίτσια, πρώτευσαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων Α` που φιλοξενήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Χάλκης, στον Πλατύκαμπο Λάρισας. Ο σύλλογος των Αχαρνών συγκέντρωσε τέσσερα μετάλλια (3 χρυσά, 1 ασημένιο) και βρέθηκε στην κορυφή της σχετικής λίστας με τους Φίλιππο Αμυνταίου και Νικηφόρο Ανατολής Ιωαννίνων να ακολουθούν με 2 χρυσά-1 ασημένιο και 1 χρυσό-2 ασημένια μετάλλια αντίστοιχα. Στα κορίτσια, ο σύλλογος της Αγίας Παρασκευής είχε δύο χρυσά μετάλλια, ενώ ο Μύτικας Λιτοχώρου 1 χρυσό-1 ασημένιο και ο Πανιώνιος 1 χρυσό-1 χάλκινο μετάλλιο.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α
-44 κιλά
1. Βαλέρια Ασκίδου (Sakura Κατερίνης)
2. Διονυσία Τζιώτη (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Ευσταθία Καρπαθάκη (Φλόγα Ρόδου)
3. Φωτούλα Σχοινά (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
-48 κιλά
1. Ναταλία Σκρέκα (Μύτικας Λιτοχώρου)
2. Βάια Πριάμη (Μύτικας Λιτοχώρου)
3. Βαλεντίνα Γκόγκουα (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Ελένη Τζαβάρα (ΑΣ Τζούντο Παύλο Βοιωτίας)
-52 κιλά
1. Κωνσταντίνα Λαζαρίδου (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Παναγιώτα Καϊσοπούλου (Ηρακλής Ερμιονίδας)
3. Κατερίνα Αλεξοπούλου (Ολύμπιος Πετρούπολης)
3. Χριστίνα Πήττα (Πανιώνιος ΓΣ)
-57 κιλά
1. Μυρτώ Κατσούλη (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Μαρία Δούμα (Κλειτόμαχος Θεσσαλονίκης)
3. Θεοφανία Βασιλείου (Σπάρτακος Ιωαννίνων)
3. Ειρήνη Φλάκα (Πανελλήνιος ΓΣ)
-63 κιλά
1. Αναστασία Αλειφέρη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)
2. Βάγια Τζίμα (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
-69 κιλά
1. Ελπίδα Κατσαούνη (Εύαθλος ΑΣ)
2. Νικολέτα Καμπά (Προμηθέας Λάρισας)
+69 κιλά
1. Φωτεινή Καλογεροπούλου (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

ΠΑΙΔΕΣ Α
-34 κιλά
1. Κωνσταντίνος Βηλαράς (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
-38 κιλά
1. Γιώργος Ριζκόβ (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Παναγιώτης Ντιαρτζίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Ιωάννης Ζαραφωνίτης (Ηρακλής Ερμιονίδας)
3. Γεώργιος Σαββίδης (ΓΑΣ Ίκαρος Θεσσαλονίκης)
-42 κιλά
1. Ματθαίος Τσαρμαντίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Ματθαίος Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
3. Αλέξανδρος Ελευθεριάδης (Αλέξανδρος Κατερίνης)
3. Αθανάσιος Μπουτσούκης (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
-46 κιλά
1. Ιωάννης Χρυσάκης (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Παύλος Ντεμουρτσίδης (Μακεδονομάχος Γιαννιτσών)
3. Σεφκέτ Ιζέτογλου (Μιρμάνης Ξάνθης)
3. Θεόδωρος Σωκράτους (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
-50 κιλά
1. Γιώργος Μαρκόπουλος (Αλέξανδρος Κατερίνης)
2. Ιζέτ-Ουφούκ Ιζέτογλου (Μιρμάνης Ξάνθης)
3. Δημήτριος Κυρκορίδης (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Γιώργος Σταμούλης (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)
-55 κιλά
1. Μιχαήλ Σαρίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Βασίλειος Κατσαντώνης (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
3. Βίκτωρ Γκαρακλίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Κωνσταντίνος Τόγιας (Πανελλήνιος ΓΣ)
-60 κιλά
1. Αντώνης Ποπόβ (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Αθανάσιος Αρβανίτης (Πανιώνιος ΓΣ)
3. Βλαδίμηρος Καρασαββίδης (Ηρακλής Αχαρνών)
3. Νίκος Σιμόπουλος (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)
-66 κιλά
1. Πέτρος Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
2. Ζώης Αντωνόπουλος (Ολύμπιος ΓΣ)
3. Αλέξανδρος Διονυσιάδης (Μαχητής Βύρωνα)
3. Στέλιος Μπαγιάτης (ΝΟ Καρύστου)
-73 κιλά
1. Αλέξανδρος Πατινιώτης (Ακαδημία Πολεμικών Τεχνών)
2. Κωνσταντίνος Γιαννακίδης (Αλέξανδρος Κατερίνης)
3. Αλέξιος Γκαρακλίδης (Φιλαθλητικός Σύλλογος Ηρακλείου)
3. Νικόλαος Κωνσταντίνου (ΑΕ Πετρούπολης)
+73 κιλά
1. Γιώργος Πασαλίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Γιώργος Παπουτσάκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Παναγιώτης Παρασκευόπουλος (Κλειτόμαχος Θεσσαλονίκης)

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Για να δείτε φωτογραφικό υλικό από την διοργάνωση πατήστε εδώ

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux