ΑΟΝΑ και Ορειβατικός πρώτευσαν στο Π/Κ Β` Νοτίου Ελλάδας

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης στα κορίτσια και ο ΕΟΣ Αχαρνών στα αγόρια, πρώτευσαν στο διασυλλογικό πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων Β` Νοτίου Ελλάδας που φιλοξενήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη. Ο σύλλογος της Αργυρούπολης, συγκέντρωσε τρία χρυσά και δύο ασημένια μετάλλια, ενώ όσον αφορά στον Ορειβατικό (σ.σ. επέστρεψε στους τίτλους στη συγκεκριμένη διοργάνωση μετά το 2009), είχε τρία χρυσά, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα μετάλλια.

 

Ο ΑΟΝΑ κατέκτησε την πρώτη θέση και στη γενική κατάταξη με συνολικά 32 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τον ΕΟΣ Αχαρνών, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκε με 18 βαθμούς βρέθηκε ο Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων.

 

Στη διοργάνωση, χορηγός της οποίας ήταν η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας Vodafone, έλαβαν μέρος 201 αθλητές από 35 συλλόγους απ` όλη την Ελλάδα.

 

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Αγάπη Κακαλέτρη (Καλαμάτα ΑΣ)

-33 κιλά

1. Βαλεντίνα Γκόγκουα (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Ειρήνη Κοσμίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Ευσταθία Καρπαθάκη (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)

3. Μαρία Δημητροπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)

-36 κιλά

1. Διονυσία Τζιώτη (ΑΕ Πετρούπολης)

2. Κατερίνα Αλεξοπούλου (Ολύμπιος ΓΣ)

-39 κιλά

1. Μαριάνθη Σκορδά (ΠΚ Βορείων Προαστείων)

2. Άννα Λεντούδη (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Σαββίνα Δρυ (Κάλυμνος ΑΣ)

3. Ιωάννα Ζαφείρη (Μαχητής Βύρωνα)

-42 κιλά

1. Χριστίνα Μαυροκεφαλού (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Εύα Θεοδώρου (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Αθανασία Χριστοπούλου (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-45 κιλά

1. Βασιλική Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

2. Αριστέα Δασκαλάκη (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Χριστίνα Πίττα (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Ιωάννα Θεοδώρου (Ολύμπιος ΓΣ)

-48 κιλά

1. Μίνα Ρίκεν (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Έρικα Μπάλιου (Κέντρο Πολεμικών Τεχνών)

3. Αναστασία Αλιφέρη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-52 κιλά

1. Κωνσταντίνα Αθανασούλα (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Μαρίνα Δουμάνη (Φλόγα Ρόδου)

3. Κατερίνα Λέντζου (Εύαθλος ΑΣ)

3. Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)

-57 κιλά

1. Άννα-Χαρά Τασάκου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Μαρία Σπυροπούλου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Αθηνά Σκορδάκη (ΠΚ Βορείων Προαστείων)

3. Άνια Κοκολους (ΑΕ Πετρούπολης)

+57 κιλά

1.Άννα Κόντου (ΑΟ Ιλίου)

 

ΠΑΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Γιώργος Ρισκόφ (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Στέφανο Γιαννόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Γιώργος Ρίγας (ΝΟ Καρύστου)

-33 κιλά

1. Ρέιτ Ματί Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Σωτήρης Παραγιός (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος (ΑΣ Ηλείας)

3. Δημήτρης Κιρκορίδης (ΑΕ Πετρούπολης)

-36 κιλά

1. Σάββας Εκουτσίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Δημήτρης Βαζελάκης (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Στυλιανός Σαραντέλης (Εθνικός ΓΣ)

3. Γιώργος Σταμούλης (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

-39 κιλά

1. Ευάγγελος Χρυσομάλλης (Αττικός ΑΟ)

2. Αντώνης Τσαούσογλου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Αντώνιος Ποπόφ (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Δημήτρης Παρθένης (ΕΟΣ Αχαρνών)

-42 κιλά

1. Τόλης Φώτης (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Ιωάννης Στρατούλιας (Εθνικός ΓΣ)

3. Γιώργος Σιαμουρέλης (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Ιωάννης Μακαρίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

-45 κιλά

1. Γρηγόρης Ντανατσίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

2. Πέτρος Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

3. Πέτρος Ζαχόπουλος (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)

3. Αθανάσιος Αρβανίτης (Πανιώνιος ΓΣ)

-48 κιλά

1. Γκεράλντι Μπεσίκου (ΝΟ Καρύστου)

2. Λάμπρος Νικολάου (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Άρης Σοπιλίδης (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

3. Κώστας Ζαχαριουδάκης (Ολύμπιος ΓΣ)

-51 κιλά

1. Νίκα Μελικσισβίλι (Αετός Καυκάσου)

2. Λεόντιος Τσακλίδης (Εθνικός ΓΣ)

3. Νίκος Κωνσταντίνου (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Χαράλαμπος Καρατζάς (Περσέας)

-55 κιλά

1. Αλέξανδρος Πατινιώτης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Διονύσης Τζουγανάτος (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

3. Αναστάσιος Ζαφείρης (Μαχητής Βύρωνα)

-60 κιλά

1. Γιώργος Ταμβάκος (Αττικός ΑΟ)

2. Γιώργος Παπουτσάκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Αλέξης Γκαρακλίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

3. Χρήστος Καρασαββίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

+60 κιλά

1.Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Γιώργος Πασαλίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Δημήτρης Κόλλιας (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

 

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΕΟΤ

X
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux